Hudební a divadelní akce

2in2out

Koncert jazzového dua v Purkrabství na Vyšehradě.
Jazzové uskupení 2in2out založili saxofonistka Nela Dusová a kytarista Jan Lacina, kteří jsou zároveň autory moderního jazzového repertoáru kapely. Duo autorů v červnu 2024 vydal album Living Stories u labelu Bivak Records, a to ve spolupráci s bubeníkem Adamem Sikorou a kontrabasistou Peterem Kormanem.
 2in2out se v posledních letech podařilo vypracovat z původně studentského projektu v jeden z nejzajímavějších českých jazzových počinů. V červnu 2024 kapela vydá album Living Stories u labelu Bivak Records.

Nela Dusová je česká saxofonistka a skladatelka. Patří mezi interprety nastupující jazzové generace. Narodila se v Hradci Králové, v současné době žije v Praze. Je absolventkou Konzervatoře Jaroslava Ježka a Hudební akademie múzických umění. V minulosti také studovala český jazyk a literaturu na Univerzitě Karlově. Autorsky a hráčsky se nyní podílí na dvou vlastních projektech, 2in2out a Common Ground. Působila v projektu Event Horizon pianistky Kristýny Bártové, který byl vybrán jako historicky první česká kapela mezi účinkující na evropském showcasu Jazzahead! v Brémách. Spolupracovala s mnoha osobnostmi populární hudby a jazzovými bigbandy (Milan Svoboda a Pražský bigband, Concept Art Orchestra apod.) i zahraničními interprety (Møw, Hendrika Entzian). V roce 2019 společně s kapelou 2in2out vyhrála soutěž Jazz Fruit. Roku 2022 byla Českým rozhlasem vybrána do Euroradio Jazz Orchestra EBU. Vyučuje na dvou hudebních školách. Příležitostně se věnuje hudební publicistice.

Jan Lacina je český kytarista a skladatel žijící v Praze. Je absolventem Hudební akademie múzických umění v Praze v oboru Jazzová hudba. Mezi jeho lektory patřili např. David Dorůžka, Štěpánka Balcarová nebo Jaromír Honzák. Část studia strávil na Anton Bruckner Privätuniversität v rakouském Linci, kde se setkal a spolupracoval s Peterem Herbertem, Aydinem Esenem, Stephanem Braunem a dalšími. Autorsky se podílí společně se saxofonistkou Nelou Dusovou na projektu 2in2out. Zajímá se o různé podoby jazzové a improvizované hudby. Jan také působí v kvartetu Hot Brew, který hraje stylovou taneční hudbu pro swingové komunity v celé Evropě. V roce 2019 se stal s uskupením 2in2out vítězem soutěže Jazz Fruit. V současnosti vyučuje na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze.


 

Provozovatel

Staré pukrabství na Vyšehradě

V Pevnosti 159
128 00 Praha 2
Tel.:
+420 222 513 842
Email:
pokladna@praha-vy...
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
https://www.praha...
GPS:
50,062941 14,422857
 
Region:
Praha
Obec:
Praha 2
Tipy na výlet:
Praha 2 a okolí
 

Cena

Cena: 220 Kč

Poznámka:V předprodeji (do 28.8.): 220 Kč, V den koncertu + na místě: 270 Kč. Pouze místa k sezení, místa nejsou číslována.

 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

Jirka Čevela

Hudebník a písničkář, který ve své tvorbě čerpá z mnoha žánrů: klezmer, pop, world music, folk, chanson, balkán.
Praha 2, Praha

Komentovaná prohlídka Vyšehradského hřbitova

Prohlídka v českém jazyce začíná před hlavním vstupem baziliky sv. Petra a Pavla.
Praha 2, Praha

Komentovaná prohlídka Vyšehradského hřbitova

Prohlídka v českém jazyce začíná před hlavním vstupem baziliky sv. Petra a Pavla.
Praha 2, Praha

Komentovaná prohlídka Vyšehradského hřbitova

Prohlídka v českém jazyce začíná před hlavním vstupem baziliky sv. Petra a Pavla.
Praha 2, Praha

Císař na Vyšehradě

Celodenní akce se koná jako připomínka předání Vyšehradu Praze v letech 1909-1919 a návštěvy císaře Františka Josefa I. na Vyšehradě v roce 1907.
Praha 2, Praha

Bardo

Koncert jazzového dua.
Praha 2, Praha

Jóga na Vyšehradě

Lekce jógy na Vyšehradě pro každého, kdo přijde, a to každé úterý a čtvrtek od začátku června do konce srpna. Lekce budou probíhat jen za příznivého počasí.
Praha 2, Praha

12. český ukulele festival

Koncerty, workshopy, open mic, bohatá tombola a cirkusová show.
Praha 2, Praha

Aktivity v okolí

Zajímavé příběhy – osobní audio průvodce

Procházka nemusí být nudná, ani když jdete po místech, která již znáte. Najdete dělovou kouli ve zdi rotundy sv. Martina? Víte, jaké se platilo mýto na Karlově mostě? Na vycházku můžete vyrazit kdykoliv. Nic nemusíte číst, ani ručně v mobilu spouštět. Stačí jít vlastním tempem a poslouchat.
Praha 2, Praha

Kasematy na Vyšehradě se sálem Gorlice – objevte tajuplné vyšehradské podzemí

Vyšehradská pevnost se začala stavět roku 1654 na základě rozhodnutí císaře Ferdinanda III. Kasematy se nacházejí po obou stranách Cihelné brány, pravá část chodeb ústí do podzemního sálu zvaného Gorlice, který měl sloužit vojákům jako sklad potravin a munice.
Praha 2, Praha

Letní scéna Vyšehrad – divadlo pod širým nebem

Divadlo pod otevřeným nebem má zvláštní kouzlo – v plenéru umění dýchá jiným životem. Jedním z takových prostorů je Letní scéna na Vyšehradě, venkovní amfiteatr uprostřed hradeb, který je v provozu od 90. let 20. stol.
Praha 2, Praha

Leopoldova brána na Vyšehradě

Brána postavená v roce 1669 v raně barokním stylu nese jméno rakouského císaře Leopolda. Brána je ozdobena štítem s římsami nesoucími kamenické artefakty v podobě dvou ležících lvů a třemi erby z pískovce.
Praha 2, Praha

Venkovní únikové hry Útěkáři – Pevnost Vyšehrad

Nechte se touto venkovní únikovou hrou vtáhnout do 18. století, kdy Vyšehrad sloužil vojenské posádce coby barokní pevnost. Dokážete vykročit do neznáma, podat pomocnou ruku cizímu člověku a zachránit mu život, aniž byste přišli o ten svůj?
Praha, Praha

Pozůstatek brány Špička na Vyšehradě

Z mohutné gotické brány Špička na Vyšehradě se zachovalo pouze torzo, kde dříve bylo infocentrum Vyšehradu, které bylo v roce 2023 přesunuto.
Praha 2, Praha

Tawan Rezidence Vyšehrad – thajské masáže Praha

Tawan thajské masáže přináší do srdce Evropy tradici a umění dalekého Thajska, země, která se stala kolébkou masáží. Nechte se zlákat světem proslulé thajské přívětivosti, nechte se unést vůní orchidejí a santalového dřeva.
Praha 4, Praha

Honba za pokladem Vyšehradu – nevšední prohlídka inspirovaná legendami

Přijďte si celá rodina zahrát hru inspirovanou vyšehradskými legendami. Prohlídka Honba za pokladem Vyšehradu je vhodná pro rodiny s dětmi od 5 do 12 let. Je postavena jako hra – "bojovka" s několika úkoly.
Praha 2, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Hospůdka Na Hradbách na Vyšehradě

Legendární Hospůdka Na Hradbách funguje na Vyšehradě v prostoru vyšehradského bastionu sv. Rocha (naproti rotundě sv. Martina). Od roku 2023 ji provozuje Přístav 18600.
Praha 2, Praha

Vinice Vyšehradské kapituly

Připomínkou dávné tradice pěstování vína na Vyšehradě je vinice v zahradě Nového děkanství.
Praha 2, Praha

Restaurace Rest. sním či jím

Restaurace Rest. se nachází na Podolském nábřeží, na pravém břehu Vltavy pod Vyšehradem.
Praha 4, Praha

Vinice Albertov

Vinice obnovená v roce 2009 navazuje na to nejlepší z vinařských tradic.
Praha 2, Praha

Holiday Inn Prague

Čtyřhvězdičkový hotel Holiday Inn Prague se nachází v klidné lokalitě Vyšehradu přímo u Kongresového centra Praha s výbornou dostupností do centra Prahy.
Praha 4, Praha

Restaurace Esprit

Pohodlně se usaďte a vychutnejte si pokrmy z kvalitních surovin od našich dodavatelů – lokálních farmářů a pěstitelů  připravené našimi skvělými kuchaři v čele se zkušeným šéfkuchařem Janem Wiesnerem a šéfcukrářem Stanislavem Rojtem.
Praha 4, Praha

Čínská restaurace Qin Yuan Chun v Podolí

Čínská restaurace na Podolském nábřeží nabízí vynikající pokrmy tradiční čínské kuchyně. Jestliže máte chuť na dobrou „čínu“, tady si opravdu pochutnáte.
Praha 4, Praha

Vinice u Starého purkrabství na Vyšehradě

V roce 2006 vznikly v jihozápadní části Vyšehradu, u Starého purkrabství, tři malé vinice. Tradice středověkého vinohradnictví se vrátila opět po třech stoletích.
Praha 2, Praha