Úvod > Kalendář akcí > Fašank Strání – festival masopustních tradic
Fašank Strání – festival masopustních tradic
"> "> "> "> "> ">
25.2.
1.3.
Přidat foto
Festivaly

Fašank Strání – festival masopustních tradic

Ve Strání na Uherskohradišťsku je opět připraven Festival masopustních tradic. Symbolickým pochováním basy masopustní veselí skončí a bude zahájen půst, který dle tradice trvá do Velikonoc.
Součástí festivalu nejsou pouze vystoupení folklorních souborů, fašankové obchůzky, ale také ukázky tradiční výroby skla v místních sklárnách, košt slivovice, videofilmy s folklorní tématikou. Jedinečností festivalu jsou obchůzky fašančárů s tradičním tancem Pod šable.
 

Aktuální info 2022

Festival masopustních tradic Fašank 2022 ve Strání má před sebou 35. ročník. Pořadatelé se museli omezit pouze na venkovní program, ale i tak vás srdečně zvou na sobotu 26. 2. 2022, kdy se bude konat ve Sklárně Ladi Breznického den otevřených dveří. V centru obce Strání u Zámečku proběhne dopoledne jarmark tradičních řemesel, prodej zabíjačky a hlavně festival masopustních tradic. Představí místní i přespolní soubory a nebude chybět mečový tanec Pod šable. Přijeďte si užít fašank v srdci Bílých Karpat – ve Strání.
 

O Fašanku Strání

Od roku 1987 pořádá obec Strání na Uherskobrodsku Festival masopustních tradic Fašank. Každoročně je připravován nový ročník tohoto festivalu, na němž vždy účinkují domácí folklorní soubory a skupiny fašančárů od nejútlejších ročníků, hosté zastupující folklorní soubory České republiky i hosté zahraniční.
Zobrazit více

Provozovatel

Obec Strání

Na Kopci 321
687 65 Strání
Tel.:
+420 572 695 210
Email:
obec@strani.cz
WWW:
www.strani.cz
GPS:
48,903538 17,702896
 
Region:
Zlínský kraj
Oblast:
Slovácko
Město:
Strání
 

Časová náročnost

4,0 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Chalupa Levandule ve Strání

Chalupa Levandule ve Strání

Strání, Zlínský kraj
Holubyho chata na Velké Javořině

Holubyho chata na Velké Javořině

Strání, Zlínský kraj
Penzion Boďa v Horním Němčí

Penzion Boďa v Horním Němčí

Horní Němčí, Zlínský kraj