!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Den Národního parku Šumava na Rokytě
Den Národního parku Šumava na Rokytě
"> "> ">
13.7.
+ Přidat foto
Společenské akce

Den Národního parku Šumava na Rokytě

Kdy 13. červenec 2019 10:00 - 16:00
Zavítejte na největší letošní akci Správy NP Šumava, který se uskuteční v sobotu 13. července u informačního střediska Rokyta.
Celodenní akce pro všechny návštěvníky i  obyvatele Národního parku Šumava s bohatým programem tentokrát na téma „Ptáci Šumavy“. Po celý den hry a soutěže nejen pro děti s environmentální tematikou.  Ptáci Šumavy – ukázka ochrany, co dělat, když najdeme zraněné ptáče?
 
Národní park Šumava vznikl kvůli ochraně šumavské přírody, rozsáhlých unikátních rašelinišť, ledovcových jezer a lesů. Letos slaví už 28. výročí a pro návštěvníky se chystá celá řada akcí. Součástí budou besedy a přednášky, kde se dozvíte zajímavosti o ochraně přírody, národním parku i Šumavě.

Národní park Šumava, který vznikl 20. března 1991, má zvláštní režim ochrany životního prostředí. Se svou rozlohou více než 68.000 hektarů je největší ze čtyř českých národních parků.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 27. 7. 2020