Úvod > Kalendář akcí > 22. ročník národopisných slavností v Těšanech
22. ročník národopisných slavností v Těšanech
"> "> "> "> "> "> ">
5.9.
+ Přidat foto

22. ročník národopisných slavností v Těšanech

Kdy 5. září 2020 9:30 - 23:00 Lidová řemesla a trhy
Práci kováře, podkováře, řezbáře či tkadleny, to vše uvidíte z blízka na národopisných slavnostech v Těšanech. V rámci slavností vystoupí folklorní soubory, v soutěži Těšanský koláč ochutnáte znametité cukrářské a pekařské výrobky. To a mnoho dalšího zažijete už po 5.9 v Těšanech.
Národopisné slavnosti v Těšanech to je sobota plná folkloru, zábavy a dobrých pochutin. Velmi atraktivní prvkem na je ukázka tradičních řemesel. K vidění budou kovář, kolář podkovář, řezbář, hrnčíř, tkadlena atd. Většinu řemesel si budou moci návštěvníci slavností vyzkoušet a především děti tuto možnost vždy uvítají. V rámci slavností budou vystaveny historické a umělecké předměty, ukázky jízdy na historických kolech atd. Pro návštěvníky budou připraveny tématické soutěže, lanové dráhy, jízda v kočárech taženými koňmi a další kulturní program zajišťující vyžití celé rodiny.

Celý den budou moci návštěvníci zavítat do krásné barokní kovárny v centru obce, ve které budou moci pozorovat práci kovářů.

Dalším z atraktivních bodů programu je vystoupení folklorních souborů. V roce 2020 se akce zúčastní hostující folklorní soubory s cimbálovou muzikou a také místní folklorní soubor Lušňáček, kde působí především těšanské děti a mládež. Během akce zazpívají i místní zpěváci (mužáci).

Letos nás čeká již třetí ročník soutěže „Těšanský koláč“, do které se mohou zapojit jak místní, tak lidé z celého regionu. Úroveň výrobků hodnotí veřejnost i odborná porota.
 
Celý popis
Naposledy změněno: 13. 7. 2020