Úvod > Kalendář akcí > 2. krkonošský parní víked
Parní vlak
"> Parní vlak
12.8.
15.8.
Přidat foto
Historické a vojenské akce

2. krkonošský parní víked

Jízdy parního vlaku na trati Vrchlabí – Kunčice nad Labem – Martinice v Krkonoších – Rokytnice nad Jizerou. V soubotu bude na stanici Martinice také bohatý doprovodný program pro děti.
Spolek železniční historie Martinice v Krkonoších přináší pro místní a turistickou veřejnost 12. ročník jízd nostalgických parních vlaků na trati Vrchlabí – Kunčice nad Labem – Martinice v Krkonoších – Rokytnice nad Jizerou. Nevšední možností je využít navážení parního vlaku a svézt se v pátek do Krkonoš z Turnova a naopak v pondělí se z Krknoš svézt parním vlakem do Českého ráje.

Soupravu historických vozů povede parní lokomotiva 310.0134 Kafemlejnek. V soupravě bude zařazen restaurační vůz s drobným občerstvením a suvenýry s železniční tematikou.

Vlaky projíždí unikátní stanicí Martinice v Krkonoších, která je pro svůj vzhled a technické vybavení od roku 2016 kulturní památkou. Je zde otevřeno železniční muzeum. V sobotu bude na nádraží program pro rodiče s dětmi s hrabětem Harrachem. Zajímavostí bude také oživlá naučná stezka.

„2. krkonošský parní víkend“ je spojen s „Pivními slavnostmi“ ve Vrchlabí a se svatovavřineckou poutí v Jilemnici.

Ubytování a restaurace v okolí

Pension Trautenberk

Pension Trautenberk

Studenec, Liberecký kraj
Chata Pod Hájkem

Chata Pod Hájkem

Horní Branná, Liberecký kraj
Pension Alexander v Jilemnici

Pension Alexander v Jilemnici

Jilemnice, Liberecký kraj
Penzion Pod Hájkem

Penzion Pod Hájkem

Horní Branná, Liberecký kraj