!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > 1920–2020 Praha–Tokio: vlivy, paralely, tušení společného
Výstavy

1920–2020 Praha–Tokio: vlivy, paralely, tušení společného

Kdy 31. březen 2021 10:0013. červen 2021 19:00
Galerie Jaroslava Fragnera vás zve na svou první letošní výstavu s názvem "1920–2020 Praha–Tokio / vlivy, paralely, tušení společného".
Pro veřejnost je zatím otevřena její exteriérová část ve dvorním traktu Betlémské kaple, kterou je možné navštívit každý den od 10 do 19 hodin.

Výstava představuje desítky modelů, fotografií a uměleckých děl, mezi nimi mnoho unikátů, a celou řadu v Čechách dosud nevystavovaných japonských autorů a zároveň českých autorů, jejichž stavby byly realizovány přímo v Japonsku či jejich tvorbu japonská architektura významně ovlivnila.

V galerii je tak vystavena například replika modelu slavného pavilonu pro Expo 1970 v Ósace architektů Viktora Rudiše, Vladimíra Pally a Aleše Jenčka.

Výstava připomíná i tvorbu architekta českého původu Antonína Raymonda, jenž je považován za jednoho ze zakladatelů moderní architektury v Japonsku nebo progresivní utopické vize 60. let, kterými Japonci inspirovali řadu architektů u nás.

Za zmínku stojí také průmyslový palác Jana Letzela, vystavěný na začátku minulého století v Hirošimě, jehož torzo připomínající události konce druhé světové války je známo jako „Atomový dóm“.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 3. 4. 2021