Úvod > Kalendář akcí > 1796–1917 Umění dlouhého století - nová expozice ve Veletržním paláci
1796–1917 Umění dlouhého století - nová expozice ve Veletržním paláci
"> "> "> ">
13.11.
31.1.
+ Přidat foto

1796–1917 Umění dlouhého století - nová expozice ve Veletržním paláci

Kdy 13. listopad 2019 - 31. leden 2020 Výstavy
Ve Veletržním paláci byla otevřena nová expozice s názvem "1796–1918: Umění dlouhého století". Představuje například slavnou Pannu Gustava Klimta i díla Egona Schieleho, Edvarda Muncha, Paula Gauguina, Vincenta van Gogha či Pabla Picassa!
Koncepce expozice je založena na důležitých tématech, která jsou pro umění dané doby typická a charakteristická (portrét, krajina, historická, náboženská tématika apod.). Takový přístup umožní vystavit i díla ze sbírek Národní galerie, která se zatím ve stálých expozicích neobjevovala, přestože patří k významným příkladům dobového umění, například díla Caspara Davida Friedricha, Lovise Corintha, Maxe Klingera, Ivana Konstantinoviče Ajvazovského, Antona Romaka a řady dalších.

Součástí expozice jsou i obrazy Gustava KlimtaEgona Schieleho, Edvarda Muncha a díla z tzv. Francouzské sbírky, která byla doposud vystavována samostatně. Jedná se např. o díla Eugena Delacroixe, Camilla Corota, Paula Gauguina či Pabla Picassa a André Deraina.

Společně s obrazy jsou vystavena i sochařská díla Václava Levého, Josefa Václava Myslbeka, Josefa Mařatky, Ladislava Šalouna, Františka Bílka, Stanislava Suchardy, Michala Powolneho, Constantina Meuniera, Augusta Rodina.
Celý popis
Naposledy změněno: 12. 11. 2019

Ubytování a restaurace v okolí