ÚvodKalendář akcíFestivaly13. MFF Na rynku v Bystřici
12. MFF Na rynku v Bystřici
Festivaly

13. MFF Na rynku v Bystřici

Tato akce již proběhla a není tedy aktuální. Prohlédněte si aktuální akce v okolí této již neaktuální akce, prozkoumejte aktuální akce v regionu Zlínský kraj nebo navštivte Festivaly v celé ČR.
Tradiční dvoudenní mezinárodní folklorní festival odstartuje letní prázdniny v Bystřici pod Hostýnem a nabídne návštěvníkům v pátek 30. června a v sobotu 1. července atraktivní program plný skvělé lidové i moderní hudby a folklorního tance.
Na celé čtyři roky se v případě Mezinárodního folklorního festivalu Na rynku v Bystřici protáhla covidová přestávka. „Festival se koná jen každý druhý rok a protože v roce 2021 covidová situace konání festivalu neumožnila, potkají se folkloristé z Moravy i ze zahraničí na bystřickém „Rynku“ poprvé od roku 2019 znovu až letos,“ vysvětlil předseda pořádajícího Valašského souboru Rusava Jan Stanovský.

„Ale bude to opět festival se vším všudy tak, jak jsme na něj byli zvyklí. Návštěvníky čekají originální hudební koncerty, zajímaví hosté, melodické písničky a tance, které si můžou zatancovat společně s účinkujícími. K tomu jarmark se spoustou dobrého i krásného, skvělá nálada a krásné prostředí zámecké zahrady,“ zve diváky Stanovský.

Do Bystřice pod Hostýnem letos zavítá například soubor ze slovenské Hrochotě, Slovinci ze souboru Karavanke, slovácké soubory ze Svatobořic-Mistřína či Uherského Hradiště. „Těšit se můžou diváci také například na tradiční pestrobarevný průvod městem, reprízu úspěšného koncertu Od cimbálky k rocku, který připravila bystřická Základní umělecká škola a její žáci a absolventi, na krásný film Kšeft z dílny týmu Obrázky ze Strážnice, na nejmenší domácí tanečníky a tanečnice z Píšťaliček či Malé Rusavy nebo na skvělou multižánrovou kapelu Cimbal Hell Band, která roztančí opravdu každého,“ vyjmenoval zajímavosti dalšího programu Stanovský.

Sobotní program také doplní pestrý výběr dobrot i uměleckých předmětů na tradičním jarmarku, návštěvníci také mají možnost prohlédnout si jinak nepřístupné části zámecké zahrady v Bystřici pod Hostýnem, která je ve správě Centra zdravotnického materiálu Armády České republiky.
 
Program 13. MFF Na rynku v Bystřici
Pátek 30. 6. 2023 (nádvoří zámku)
19.00                   Od cimbálky k rocku (Multižánrový koncert kapely FancyFaces, Cimbálové muziky ZUŠ Bystřice p. H. a DVS Malá Rusava)
21.00                      Obrázky ze Strážnice: Kšeft (Film z cyklu Vandrovali hudci. Folklorní letní kino na nádvoří)
Sobota 1. 7. 2023 (zámecká zahrada)      
10.00 – 19.00     Jarmark řemeslných výrobků
10.00                   Dyž sem byla malučká (Mozaika tanců a písniček v podání dětských souborů)
14.00                   Slavnostní průvod městem
14.30                   Na rynku v Bystřici (Hlavní pořad festivalu, účinkují zahraniční i domácí folklorní soubory)
17.30                   Cimbal Hell Band (Koncert mladé multižánrové kapely, lidová i moderní hudba v originálním aranžmá)
19.15                   Taneční workshop a zábava u cimbálu (nádvoří zámku)
 

Provozovatel

VSPT Rusava z.s.

Pod platany 2
768 61 Bystřice pod Hostýnem
Tel.:
+420 776 746 013
Email:
rusava@seznam.cz
Email:
bety.vejrostova@c...
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.rusava.net
WWW:
rusava.net/compon...
GPS:
49,400742 17,672777
 
 

Cena

Cena: 100 Kč

Poznámka:Jednotlivé dny (pátek, sobota) každý za 100 Kč, zvýhodněná vstupenka na oba dny 150 Kč.

 

Časová náročnost

4,0 hodiny

 
 

Orelská pouť na Svatý Hostýn

Zveme na tradiční orelskou pout na Svatý Hostýn, kde se sjíždějí orli a orlice z celé České republiky. Na programu je samozřejmě běh k Božímu hrobu, mše svatá, noční křížová cesta, průvod s prapory...
Chvalčov, Zlínský kraj

Myslivecká pouť 2024 – Svatohubertská pouť na Svatém Hostýnu

Hostýn je se svou mariánskou svatyní (Basilica minor) nejnavštěvovanějším poutním místem na Moravě a po Velehradě také nejpamátnějším.
Bystřice pod Hostýnem, Zlínský kraj

Na kopečku

16. ročník tradičního folk a country festivalu v Lukovečku.
Lukoveček, Zlínský kraj

Gravel series – cyklistické závody

Třetí ročník série akcí pro kola kategorie gravel kol. Součástí série jsou závody typu start – cíl, rallye s měřenými úseky, ultra distance i pohodové nezávodní vyjížďky ve výjimečných lokalitách.
Holešov, Zlínský kraj

Setkání veteránů na zámku Holešov 2024

Na konci srpna se koná tradiční setkání veteránů v Holešově. Součástí akce je burza, či soutěž elegance historických vozidel v kategorii Oldtimer a nově Yougtimer: auto, moto, užitková vozidla, vojenská vozidla a další HV.
Holešov, Zlínský kraj

Wrbnové – konec starých časů na zámku Holešov

Wrbnům, poslednímu hraběcímu rodu na holešovském zámku se věnuje výstava, která se koná od 10. května do 3. listopadu 2024.
Holešov, Zlínský kraj

SEVA – český fenomén na zámku Holešov

Výstava hravou, zábavnou, ale i poučnou formou představí stavebnici, kterou zná každý Čech.
Holešov, Zlínský kraj

Festival židovské kultury Ha-Makom v Holešově

V Holešově bude opět probíhat tradiční Festival židovské kultury Ha-Makom. Letošní 24. ročník Festivalu židovské kultury proběhne od 23. do 27. 7. 2024.
Holešov, Zlínský kraj

Zámek Bystřice pod Hostýnem – sídlo rodiny Laudonů

Bystřický zámek je ojedinělou ukázkou postupné modernizace panských sídel. Nejznámějšími majiteli byl rod Laudonů, kteří zámek vlastnili 106 let. Socha známého vojevůdce Ernesta Gideona Laudona zdobí zámek dodnes. Roku 1897 pobýval na zámku sám císař František Josef I.
Bystřice pod Hostýnem, Zlínský kraj

Zámecká cyklopůjčovna v Bystřici pod Hostýnem

Městské informační centrum v Bystřici pod Hostýnem na Kroměřížsku nabízí pro turisty službu – půjčovnu kol pro dospělé i děti.
Bystřice pod Hostýnem, Zlínský kraj

Poutní stezky Východní Moravy: I. etapa Kroměříž – Velehrad

Vydejte se na cestu spojující dvě nejvýznamnější poutní místa Moravy – Svatý Hostýn a Velehrad, poznejte dávnou historii naší země. Putování zahájíte v Kroměříži, městě památek UNESCO. Po sedmi dnech můžete putování zakončit na Velehradě, odkud bylo Slovanům před mnoha věky přineseno křesťanství.
Bystřice pod Hostýnem, Zlínský kraj

Cesta bojovníků za mír

Okružní trasa pro pěší turisty vede z Bystřice pod Hostýnem k chatě Tesák a partyzánské zemljance skupiny Míša a Hostýnskými lesy zpět do Bystřice. Cesta měří celých 20 km.
Bystřice pod Hostýnem, Zlínský kraj

Exkurze v TONu do historie a budoucnosti nábytku z ohýbaného dřeva

Zažijte příběh místa, kde se od roku 1861 vyrábí nábytek pomocí ručního ohýbání dřeva. Část exkurze se odehrává ve Vile Thonet, druhá pak ve výrobně.
Bystřice pod Hostýnem, Zlínský kraj

Michael Thonet – továrna na ohýbaný nábytek v Bystřici pod Hostýnem

Továrnu na ohýbaný nábytek v Bystřici pod Hostýnem založil v roce 1861 truhlář, vynálezce a návrhář nábytku Michael Thonet. Továrna v Bystřici pod Hostýnem byla ve své době největší svého druhu a stala se vývojovým centrem celé firmy Gebrüder Thonet a exportovala své výrobky do celého světa.
Bystřice pod Hostýnem, Zlínský kraj

Minigolf a petanque Bystřice pod Hostýnem

Minigolf v Bystřici pod Hostýnem v lesoparku Zahájené u koupaliště. V příjemném prostředí areálu je možné si kromě minigolfu zahrát také petanque.
Bystřice pod Hostýnem, Zlínský kraj

Vila Včelín v Bystřici pod Hostýnem

Budovu a areál vily Včerlín, někdejší obydlí malíře Františka Ondrúška v Bystřici pod Hostýnem, se přeměnil ve středisko volného času.
Bystřice pod Hostýnem, Zlínský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurant Sušil v Bystřici pod Hostýnem

Restaurant Sušil v Bystřici pod Hostýnem nabízí ucelené služby v oblasti gastronomie s profesionálním přístupem a patřičnou odpovědností.
Bystřice pod Hostýnem, Zlínský kraj

Kaštel – ubytování v barokním zámečku v Bystřici pod Hostýnem

V bývalé budově zámeckého správce pana barona Loudona, s krásným výhledem na poutní místo Svatý Hostýn, najdete stylové apartmány, které nabízejí pohodlné a luxusní ubytování ve dvou ložnicích. Součástí ubytování je nadstandardně velká společenská místnost propojená s jídelnou a rohovou kuchyní.
Bystřice pod Hostýnem, Zlínský kraj

Penzion Rondo – užijte si cyklovýlety i příjemné ubytování

V klidné části Bystřice pod Hostýnem, která leží v krásném údolí Hostýnských vrchů, leží Penzion Rondo s možností ubytování, zapůjčením kol a zprostředkování wellness služeb. V okolí je mnoho možností sportovního i kulturního vyžití.
Bystřice pod Hostýnem, Zlínský kraj

Hotel Harmonie

Hotel Harmonie se nachází uprostřed překrásné přírody v chráněné krajinné oblasti na západním úpatí horského vrcholu Hostýn ,jež je součástí pohoří s názvem hostýnské hory.
Chvalčov, Zlínský kraj

Poutní domy na Svatém Hostýně

Pro ubytování poutníků a turistů na Svatém Hostýně jsou k dispozici tři poutní domy. Slouží jednak pro exercicie, které pořádá duchovní správa, farnosti a různá společenství a také pro individuální a rodinnou rekreaci, pro hromadné zájezdy, pro školy v přírodě a konají se zde i odborné semináře.
Bystřice pod Hostýnem, Zlínský kraj

Šnečí farma Nahošovice na Hané

Šnečí farma z Nahošovic využívá při svém chovu čisté venkovské prostředí. Zabývá se chovem šneka severoafrického – Helix aspersa Maxima. Produkuje živé šneky, šnečí maso, kaviár či játra.
Nahošovice, Olomoucký kraj

Chata Tesák v Rajnochovicích

V roce 2022 chata zcela shořela. Na její obnovu byla uspořádána sbírka a chata postupně znovu vyrůstá na původním místě. Turistům je k dispozici občerstvení ve vedlejší chatě Meopta a venkovní stánek.
Rajnochovice, Zlínský kraj

Chalupa Rajnochovice – dovolená v Hostýnských vrších

Pobyt v Chalupě Rajnochovice je přímo ideální pro rodinnou dovolenou, aktivní pobyt s přáteli, klidné prožití volných chvil a odpočinutí si od ruchu velkoměsta. Výhodou je bezbariérový přístup, klid, čistý vzduch a krásná příroda.
Rajnochovice, Zlínský kraj