!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > 13 kilometrů objevů
Budova muzea
"> Budova muzea
26.10.
30.9.
+ Přidat foto
Výstavy

13 kilometrů objevů

Kdy 26. říjen 2020 – 30. září 2021
Největší výstavní počin na Slánsku představí nálezy z obchvatu města. Výstavu připravil široký tým odborníků a výstavních specialistů především z Archeologického ústavu AV ČR s podporou Města Slaného a Středočeského kraje.
Expozice vás doslova vtáhne do života v pravěku – na vlastní kůži si vyzkoušíte, jaké to bylo žít v našem kraji v krásné i drsné době prehistorie. Podíváte se do období od mladší doby kamenné po raný novověk, důraz bude kladen mj. na kulturu zvoncovitých pohárů (nazvanou dle tvaru keramiky), která svými výboji za použití technické novinky – luku a šípu - ovládla středoevropský prostor. U Slaného zanechala své dosud nejrozsáhlejší v Čechách známé pohřebiště. Vyzkoušet si budete moci dokonalé repliky starobylých předmětů, naučíte se původní rukodělné techniky, shlédnete videoprojekce včetně 3D rekonstrukcí. Připraveny jsou zábavné hry, dílny a úkoly nejen pro děti. Pestrá bude také nabídka upomínkových předmětů. V průběhu výstavy proběhnou komentované prohlídky, o jejichž termínech vás ještě budeme informovat.

Pestrou expozici si můžete prohlédnout do září 2021 vždy od úterý do neděle od 9 do 16 hodin.
 
Zobrazit více
Naposledy změněno: 11. 10. 2020

Ubytování a restaurace v okolí

Pivnice Továrna Slaný

Pivnice Továrna Slaný

Slaný, Střední Čechy
Pivovar Továrna Slaný

Pivovar Továrna Slaný

Slaný, Střední Čechy
Restaurace Továrna Slaný

Restaurace Továrna Slaný

Slaný, Střední Čechy
Hotel Hejtmanský dvůr ve Slaném

Hotel Hejtmanský dvůr ve Slaném

Slaný, Střední Čechy