Úvod > Kalendář akcí > Společenské akce > 1210 let Ohře v Litoměřicích
Společenské akce

1210 let Ohře v Litoměřicích

Dne 24. října 2015 se na soutoku Ohře s Labem v Litoměřicích koná akce na oslavu řeky Ohře. Připraven je bohatý program pro celou rodinu.
Čtvrtá říjnová sobota bude v Litoměřicích patřit slavnostem řeky Ohře. Slavnost má za cíl připomenout význam řeky v životě našich předků i v současnosti.

K této příležitosti je připraven bohatý program, který začne ve 13:00. Těšit se můžete na plavení voru po řece, veslařskou exhibici, křest nových lodí litoměřického veslařského oddílu i na hudební vystoupení v podání Rostislava Pechouška. Po celou dobu akce budou přítomni veselí vodníci Ohřínek a Polabáček, pro děti bude připraven skákací hrad i výtvarné dílničky. Akci zpestří putovní výstava s názvem Řeka Ohře v proměnách času a čtení z knihy Báje a pověsti řeky Ohře, která byla vydána právě k oslavám řeky Ohře.

Speciálně k této příležitosti pojede na trase Lysá nad Labem – Litoměřice – Ústí nad Labem a zpět historický motoráček Klubu železničních cestovatelů. 4 vozová vlaková souprava bude obsahovat Bixeum – muzeum historie tratí na Podřipsku a v Českém Středohoří a Bixovnu – barový vůz. Přímo na akci budou předvedeny partnerské vozy značky Volkswagen společnosti Gerhard Horejsek a bude slavnostně představena novinka Volkswagen Touran.

Po programu u Veslařského klubu můžete využít dopravu těmito vozy do Hradu Litoměřice, kde program pokračuje, a to divadelním představením Včera, dnes a zítra aneb Nové scénky Felixe Holzmanna v podání herce Davida Šíra, který jako jediný získal autorská práva na celoživotní dílo Felixe Holzmanna. Vstupné na představení není zpoplatněno, nutná je ovšem rezervace z důvodu omezené kapacity míst.

Rezervaci můžete uskutečnit do pátku 23. října do 17:00:
Osobně na recepci litoměřického hradu: Tyršovo náměstí 68, 412 01 Litoměřice
Telefonicky: +420 416 536 155
e-mailem: recepce@litomerice-info.cz

Rodinný festival Bezva Fest Litoměřice

30 atrakcí a doprovodný program za cenu vstupného.
Litoměřice, Ústecký kraj

Na svatební vlně

Zveme vás na svatební minifestival na nádherně vyzdobené lodi Florentina v litoměřickém přístavišti. Můžete se těšit na odpoledne plné krásných žen, šatů a květin. Dozvíte se, jaké jsou poslední trendy v líčení, užijete si módní přehlídku a proměnu v nevěstu, popovídáte si se svatební fotografkou.
Litoměřice, Ústecký kraj

Koncert Appendix

Slavíme 15 let od svého založení formou výročního koncertu.
Litoměřice, Ústecký kraj

Masopust v Litoměřicích

Masopust v Litoměřicích nabídne velký maškarní průvod v čele s chůdaři a maškarami.
Litoměřice, Ústecký kraj

Kostel svaté Ludmily v Litoměřicích

Časně barokní stavba z let 1634 – 37, stavěl J. Koch z Ústí nad Labem. Typicky kapucínský kostel charakteristický svou jednoduchou stavbou.
Litoměřice, Ústecký kraj

Cvičení s Martinou Voplatkovou v Praze a Litoměřicích

Přijďte si kvalitně zacvičit sami nebo i s dětmi. Studio M se zaměřuje především na posilovací a rehabilitační formy cvičení. Vybrat si můžete lekce bodystylingu, zumbu, balanční cvičení, kruhový trénink nebo cvičení Zdravá záda.
Litoměřice, Ústecký kraj

Kapucínská ulička v Litoměřicích

Ulička v dřívějších dobách spojovala Kostelní náměstí, kde bývalo tržiště, a kapucínský klášter s přilehlým náměstím. V současné době je uzavřená, ale jedná se o jejím znovuotevření.
Litoměřice, Ústecký kraj

Oblastní muzeum v Litoměřicích

Muzeum se nachází ve starobylé budově bývalé renesanční radnice. V interiéru je zachována původní výzdoba z 16. st. Stálá expozice představuje geologii regionu a jeho historický vývoj od pravěku až po 20. století. K muzeu patří také tzv. Máchova světnička, ve které krátce žil a zemřel K. H. Mácha.
Litoměřice, Ústecký kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Dobrá bašta

Dobrá bašta v Litoměřicích nabízí typickou prvorepublikovou kuchyni, která byla sebevědomá, bohatá a různorodá, avazovala na to dobré, co se tu dochovalo z dob mocnářství, a promítaly se do ní kontakty se západní Evropou, zejména Francií a Anglií.
Litoměřice, Ústecký kraj

Pršutérie Chovaneček v Českém středohoří

Myšlenka Pršutérie® Chovaneček se zrodila v roce 2015 specializací našeho uzenářství, orientací na výrobu specialit rozmanitých druhů masa počínaje vepřovým, přes hovězí, jehněčí, kančí, kachní… a to starým výrobním postupem s použitím soli, času, teplot, vlhkosti, proudění vzduchu a opět času.
Litoměřice, Ústecký kraj

Agrofrukt Kamýk a vinné sklepy Litoměřice – vinice klášterních sklepů Litoměřice

Víno se v Litoměřicích začalo vyrábět již v roce 1057 a dodnes je vyráběno ve starobylém sklepě z první poloviny 13. století. Ve středověku byly Litoměřice po Praze druhým největším vinařským městem v Čechách. V jejich katastru bylo 400 ha vinic a vinice byly všude v okolí, zejména v labském údolí.
Litoměřice, Ústecký kraj

Hotel Apollón v Litoměřicích

Hotel Apollón je nově zrekonstruovaný hotel v centru historického města Litoměřice, v moderním a přesto útulném prostředí.
Litoměřice, Ústecký kraj