Úvod > Kalendář akcí > 11. Lanškrounský Flerjarmark
Lidová řemesla a trhy

11. Lanškrounský Flerjarmark

Poctivé řemeslné trhy, na kterých vám své výrobky nabízí přímo jejich drobní tvůrci, se v únoru připojí k bujarým masopustním oslavám a programu, který pořádá Městské muzeum Lanškroun.
Řemeslný Flerjarmark vám představí tvůrce z rukodělného portálu, ale nabídne i místní legendy či vzdálenější hrdé nositele regionálních značek kvality. Zakládáme si na tom, že na našich trzích vás obslouží a příběh svých výrobků vám převypráví přímo jejich autorky a autoři. Díky spojení s Masopustem si navíc užijete i průvod masek a bohatý doprovodný program.

Dětem můžete ukázat kovářské řemeslo, s tkadlenou Mel pohovořit o tom, jak vznikají její jemňoučké šály, v nabídce bude též ručně vinuté sklo, drátenictví, keramika, šperky všeho druhu a z různých materiálů, kabelkářka, hračky, lněná domácnost, hned dvě řemeslné mýdlárny, domácí džemy, sirupy a pochutinky, Bača s ovčími sýry a uzeninami a samozřejmě bohaté občerstvení kolem. Je tedy docela možné, že část nabídky celé akce rozsvítí také hlavní lanškrounské náměstí.

Z programu Masopustu, který pečlivě připravuje Městské muzeum Lanškroun, již můžeme prozradit Lanškrouský pěvecký sbor, Komo/K/rák, ZUŠ Jindřicha Pravečka či Lanškrounský dechový soubor. Těšte se také na vystoupení folklorního souboru Majerán a světoznámého budějovického pouličního divadla KVELB. Děti se opět do začátku průvodu budou moci podívat na filmy a výstavu "Až po uši v mechu" v galerii muzea, kde pro ně budou zajištěny tvůrčí dílny na výrobu masky.

Trhy proběhnou za každého počasí i epidemiologické situace. Samotný Masopustní průvod a veselice proběhnou za předpokladu, že to epidemiologická situace umožní.

Provozovatel

Kulturní centrum Lanškroun

nám. A. Jiráska 1
563 01 Lanškroun
Tel.:
+420 773 750 886
Email:
info@helenag.cz
WWW:
www.kclanskroun.cz/
GPS:
49,913288 16,613425
 
 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace U Pastýře Lanškroun

Restaurace U Pastýře Lanškroun

Lanškroun, Pardubický kraj
Hotel & Depandance Kopacka v Lanškrouně

Hotel & Depandance Kopacka v Lanškrouně

Lanškroun, Pardubický kraj
Minipivovar Faltus v České Třebové

Minipivovar Faltus v České Třebové

Česká Třebová, Pardubický kraj