!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > 10. ročník festivalu teplický Cimes
10. ročník festivalu teplický Cimes
"> 10. ročník festivalu teplický Cimes
7.11.
29.11.
+ Přidat foto
Festivaly

10. ročník festivalu teplický Cimes

  • 7. listopad 2021 15:0029. listopad 2021 19:00
Již tuto neděli 7. listopadu začíná 10. ročník festivalu Teplický cimes – Dny židovské kultury. Po ročním čekání tak může Spolek Ulpan Teplice konečně uspořádat všech jedenáct plánovaných akcí, takže návštěvníci budou mít opět celý listopad z čeho vybírat!
Festival bude zahájen v neděli 7. 11. V 15.00 v prostorách Beuronské kaple Gymnázia Teplice vernisáží výstavy Záhadné pouto, kterou uvede jeden z jejích autorů, hebraista a diplomat, Robert Řehák. Naváže na ni další slavnostní vernisáž, tentokrát výstavy Ilustrované židovské anekdoty Jiřího Šimona, a to v úterý 9. 11. v 17.00 v teplickém muzeu.
    
Ve středu 10. 11. se s návštěvníky sejdeme v Kinu Květen, kde zhlédneme od 19.00 drama Romana Polanského Žaluji!, oceněné Stříbrným lvem benátského festivalu. Jedním z vrcholů letošního Cimesu bude bezesporu koncert holandské skupiny Amsterdam Klezmer Band, která přijede na Cimes již podruhé, ovšem tentokrát s novým albem Fortuna. Vystoupí v sobotu 13. 11. v Knaku!
    
Jako každý rok nesmí chybět ochutnávka Izraelské kuchyně, ve které se letos pražský šéfkuchař Noam Darom zaměří na současné gastronomické trendy v Izraeli. Seznámí nás s nimi v neděli 14. 11. v restauraci U Kozičky.
    
Třetí a poslední festivalový týden zahájí beseda o Historii židovské kopané v Československu s Lubomírem Králem, autorem stejnojmenné publikace. Sejdeme se na ní ve středu 17. 11. opět v teplickém muzeu.  I letos přijal pozvání na festival rabín brněnské židovské obce Štěpán Menaše Kliment, který nám tentokrát přiblíží židovské modlitby. Přednáška se uskuteční ve čtvrtek 18. 11. v kavárně Krušnohorského divadla.
    
V neděli 21. 11. absolvujeme netradičně komentovanou jízdu minibusem, během které nás Pavlína Boušková z teplického muzea a architekt Jan Hanzlík seznámí s Industriální architekturou teplických židovských továren a podniků a s osudem rodin jejich zakladatelů.  Židé, křesťané, muslimové: Co se děje v dnešním světě – to je téma pro Terezii Dubinovou, jejíž přednáška proběhne v úterý 23. 11. v Regionální knihovně Teplice.
    
Jak chutná hudba? To vám prozradí v netradičním formátu česko-slovenské kvarteto Hudba na talíři. Jejich recepty se rozezní v Beuronské kapli teplické gymnázia v sobotu 27. 11.     

Festival bude zakončen v pondělí 29. 11. divadelním představením Moje první židovské vánoce Divadla F. X. Šaldy, které se bude konat od 19.00 ve Velkém sále Krušnohorského divadla. Současná izraelská režisérka, herečka a především dramatička, Hadar Galron, se ve své hře zaměřila na osudy českých židovských rodin ve dvacátém století. Ve středu jejího zájmu nestojí ovšem téma holocaustu, ale spíše to, co se zde dělo po válce.
Zobrazit více

Provozovatel

Ulpan Teplice spolek

Duchcovská 3
415 01 Teplice
Tel.:
+420 732 649 666
Email:
hejhalovah@seznam.cz
GPS:
50,635806 13,818688
 
 

Vstupné

Cena: zdarma

Poznámka:zdarma, není-li uvedeno jinak

 

Časová náročnost

4,0 hodiny

 
 
Lanový park Teplice

Lanový park Teplice

Teplice, Severozápadní Čechy
Biopark Gymnázia Teplice

Biopark Gymnázia Teplice

Teplice, Severozápadní Čechy
Hotel Prince de Ligne

Hotel Prince de Ligne

Teplice, Severozápadní Čechy

Ubytování a restaurace v okolí

Lagarto J&J

Lagarto J&J

Teplice, Severozápadní Čechy
Hotel Paradies v Teplicích

Hotel Paradies v Teplicích

Teplice, Severozápadní Čechy
Bartholomeus Gallery & Café

Bartholomeus Gallery & Café

Teplice, Severozápadní Čechy
Hotel a restaurace Monopol v Teplicích

Hotel a restaurace Monopol v Teplicích

Teplice, Severozápadní Čechy