Úvod > Kalendář akcí > Festivaly > Festival hudebního divadla Opera 2015
Festivaly

Festival hudebního divadla Opera 2015

Festival hudebního divadla OPERA je jediná periodická přehlídka reprezentativních inscenací všech českých a moravských profesionálních operních souborů. V roce 2015 se ho navíc zúčastní všechny tři slovenské profesionální soubory.
Koná se od roku 1993 každý druhý rok na prestižních pražských scénách (především historická budova Národního divadla, Stavovské divadlo, Státní opera Praha). Pravidelně konfrontuje směřování i úroveň jednotlivých souborů a rozšiřuje operní nabídku v Praze – nabízí tituly, které se v Praze nehrály po několik desetiletí (nebo dokonce vůbec), i jiný pohled na tituly, které jsou v současné době na repertoáru pražských divadel. V neposlední řadě festival představuje také pozoruhodné osobnosti (režiséry, dirigenty, pěvce a další umělce), které působí na oblastních operních scénách.

12. ročník Festivalu hudebního divadla Opera 2015 pořádá Jednota hudebního divadla za podpory Ministerstva kultury ČR, Hlavního města Prahy a všech zúčastněných divadel.

Čestný festivalový výbor: Soňa Červená, Libuše Domanínská, Ludmila Dvořáková, Dagmar Pecková, Jan Klusák, Jiří Kout, Richard Novák, Štefan Margita, David Pountney.

Provozovatel

Jednota hudebního divadla

K Vltavě 18
143 00 Praha 1
Tel.:
+420 606 637 481
Email:
hermanjosef@sezna...
WWW:
www.festival-oper...
GPS:
50,005941 14,407397
 
Region:
Praha
Město:
Praha 1
Tipy na výlet:
Praha 1 a okolí
 

Vstupné

Poznámka:Ceny vstupenek na představení mimopražských souborů: 100 – 590 Kč. 

 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

Fesťáček Praha

Bývalý Kinder fest se mění na Fesťáček!
Praha, Praha

Chuchle Fest s Hitrádiem City 93,7 FM

Přijďte si užít skvělou letní festivalovou atmosféru a jedinečnou zábavu na další ročník Chuchle Festu s Hitrádiem City 93,7 FM v Chuchle Areně Praha se skupinou KRYŠTOF.
Praha 5, Praha

O dvanácti měsíčkách

Pohádka pro děti.
Praha 4, Praha

Kde přespávají pohádky

Pohádka o tom, jak to funguje v divadle.
Praha 4, Praha

Aktivity v okolí

Modřanská cyklostezka A2 Vltavská – okolo Vltavy z Prahy do Vraného nad Vltavou

Jedna z nejoblíbenějších pražských cyklostezek, kde si lze také skvěle zajezdit na kolečkových bruslích vede po pravém pravém břehu Vltavy z Mánesa okolo Podolské vodárny, nádraží Praha – Modřany, ke Zbraslavskému mostu a dále přes osadu Jarov do Vraného nad Vltavou.
Praha 4, Praha

Pražský přívoz P6 Nádraží Modřany – Lahovičky

Přívoz se sezonním provozem zajišťuje spojení vltavských břehů poblíž ústí Berounky. Tím nabízí především rychlé spojení z osídleného modřanského břehu na přírodnější levý břeh.
Praha 4, Praha

Ateliér v továrně

Ateliér v továrně pořádá fotografické workshopy pro menší skupinky. Každý workshop je veden prakticky a hravou formou.
Praha 4, Praha

Viniční domek v Modřanech

Unikátní zemědělská usedlost je místem konání příležitostných výstav a dalších akcí.
Praha 12, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Deco Restaurace

Rodinná chorvatská restaurace vítá hosty v pražských Modřanech. Útulný interiér je čistý a elegantní, laděný do bílých a béžových tónů. Přímořskou atmosféru umocňují obrazy na stěnách a příjemná reprodukovaná hudba chorvatských muzikantů.
Praha 4, Praha

Modřanská vinice – nejjižnější pražská vinice

Památkově chráněná Modřanská vinice, dříve nazývaná Arcibiskupská, se rozkládá na strmých terasách nad vltavským břehem v Praze Modřanech. Starají se o ni nadšenci, vinaři – zahrádkáři.
Praha 4, Praha

Jemný bistro

Kristýna a Denisa Schimková spolu studovaly, cestovaly a pracovaly v gastru na Novém Zélandu, už tehdy toužily si spolu otevřít kavárnu. Název Jemný Bistro ale vymyslely až na cestách po Turecku.
Praha 12, Praha

Rosmarina Restaurant u Vltavy v Modřanech

Rosmarina Restaurant situovaný na lodi s výhledem na řeku a okolí je součástí volnočasového areálu Sport & Relax Rosmarina v Praze Modřanech. Rosmarina Restaurant není jen restaurací, ale nabízí také celou řadu doprovodných služeb a zajímavých gastronomických akcí.
Praha 4, Praha