Úvod > Kalendář akcí > Lidová řemesla a trhy > Josefovský vánoční jarmark
Lidová řemesla a trhy

Josefovský vánoční jarmark

Od 9 do 17 hodin budou probíhat již třetí vánoční trhy, které se budou konat na nádvoří Bastionu číslo 1 v areálu podzemních chodeb v Josefově 3 km od Jaroměře.

Zveme vás i řemeslníky na vánoční jarmark v Josefově. V době konání jarmarku se otevřou i brány podzemních chodeb , kde bude čekat soutěž pro děti i dospělé ,,Za skřítky do Josefovského podzemí''. Na nádvoří vás přivítají trdelníkem, svařáčkem či medovinou. Zakoupit si budete moci keramiku, pletené šálky nebo originální vánoční dárky.

Kromě klasické prohlídkové trasy bude pro malé i velké připravena dobrodružná prohlídková trasa Za skřítky do josefovského podzemí. Malí šotkové s roztodivnými jmény jako Šamora, Vodbombíto nebo Prachouš vám milerádi hravou formou přiblíží, jak to chodilo v pevnosti, když se ještě hemžila vojáky i civilisty a očekávala vpád nepřátelských vojsk.

Nečekejte žádné magické báchorky, ale vyprávění o tom, co museli všechno zvládat dělostřelci nebo minéři, jak se pekl vojenský chléb zvaný komisárek, jak se v Josefově vařilo pivo nebo co všechno museli pro vojsko obstarat zásobovači. Nejen, že vám skřítci vysvětlí, jak to v pevnosti fungovalo, ale neodpustí si ani všetečné otázky, které prověří znalosti nejen dětí, ale i dospělých účastníků.

Vstupné na jarmark: děti zdarma, dospělí 30 Kč

Při zakoupení vstupenky na prohlídku, volný vstup na jarmark.

Provozovatel

BASTION I.

Okružní
551 02 Jaroměř
Tel.:
+420 491 812 343
Tel.:
+420 775 976 499
Email:
info@pevnostjosef...
WWW:
www.pevnostjosefo...
GPS:
50,338449 15,930290
 
 

Vstupné

Cena: 30 Kč

Snížená cena: zdarma

 

Časová náročnost

1,0 hodina

 
 

Slavnostní ukončení turistické sezóny v pevnosti Josefov 2023

Ukončení turistické sezony v Pevnosti Josefov.
Jaroměř, Královéhradecký kraj

Oživlý Josefov 2023

Pevnostní město Josefov ožije 14.-15. července dobovým životem.
Jaroměř, Královéhradecký kraj

Draculova cesta 2023

Večerní cesta v podzemních chodbách pevnosti Josefov.
Jaroměř, Královéhradecký kraj

Josefovský masopust 2023

Již šestý ročník josefovského masopustu.
Jaroměř, Královéhradecký kraj

Expozice Cesta legionáře 2 v Josefově

Československá obec legionářská otevřela v Josefově expozici nazvanou Cesta legionáře 2, která představuje osudy 15 významných legionářů v průběhu první republiky a druhého odboje. Spousta zajímavých fotografií, velké množství uniforem a zbraní nabízí bohatý zážitek jak pro děti, tak pro rodiče.
Jaroměř, Královéhradecký kraj

Bastion č. 10 v Josefově – prostory bývalé posádkové ošetřovny

Naštivte prostory bývalé posádkové ošetřovny na Bastionu No. X. Jedná se o vstupní objekt na prohlídkovou trasu Bastion No. X, Bastion No. IX a Ravelin No. XIV. Najdete zde i expozici policejní stanice z období začátku minulého století.
Jaroměř, Královéhradecký kraj

Čtvercová kasárna v pevnosti Josefov

Čtvercová kasárna jsou největším kompaktním městským objektem na území městské památkové rezervace v Josefově. Rozsáhlý areál je zatím veřejnosti nepřístupný a čeká jej rozsáhlá a zevrubná rekonstrukce.
Jaroměř, Královéhradecký kraj

První vojenskohistorické muzeum v Jaroměři

Muzeum vybudoval nadšenec pro vojenskou historii Miroslav Frost. Chtěl uctít památku svého otce, po kterém muzeum i pojmenoval.
Jaroměř, Královéhradecký kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Rodinný pension Wunsch v Josefově

Rodinný penzion s celoročním provozem se nachází na hlavním náměstí pevnosti Josefov, jejíž historie spadá až do 18. století. Penzion nabízí ubytování ve dvou, tří a čtyřlůžkových pokojích i pětilůžkových apartmánech.
Jaroměř, Královéhradecký kraj

Apartmány No.8 v Josefově

Ubytování v „Apartmánech No. 8“ nabízí pevnostní město Josefov. Ubytovat se u nás můžete celoročně. Na dosah budete mít historii „Pevnosti Josefov“, města Jaroměře a další nejen historická místa. Ubytováni budete v nově opravené historické budově Pevnostního města Josefov.
Jaroměř, Královéhradecký kraj

Restaurant U Koule v Jaroměři

Restaurant U Koule nabízí útulné stylové prostředí s letní i zimní terasou pro nekuřáky. Hosté si zde mohou vybrat z široké nabídky minutkové kuchyně, včetně jídel na lávovém grilu.
Jaroměř, Královéhradecký kraj

Penzion Expanze Jaroměř

Penzion Expanze s příjemnou rodinnou atmosférou poskytne ideální zázemí pro pohodlný a klidný pobyt v Jaroměři. Nabízí ubytování v 10 komfortně vybavených pokojích. K dispozici je 9 dvoulůžkových pokojů a 1 jednolůžkový pokoj. Součástí penzionu je nekuřácký salonek a bar s příjemným posezením.
Jaroměř, Královéhradecký kraj