Sokolov

Podle báje město založil rytíř Sebastian, který choval lovecké sokoly; tento pták je také v městském znaku a dávnou legendu připomíná i kašna s postavou sokolníka na Starém náměstí. Najdete tu pěkný zámek s muzeem, krytý aquapark a vodní nádrž Michal, které se právem přezdívá sokolovské moře.

Co musíte vidět v Sokolově

Až do roku 1947 se Sokolov jmenoval Falknov nad Ohří podle německého Falkenau; Falk znamená německy sokol. S historií města se seznámíte v Krajském muzeu v renesančně-barokním zámku s nárožními věžemi, další expozice se týkají hornictví, průmyslu a přírody; naleznete tu i atraktivní modely dobových hornických strojů a zařízení dolů. Pozornost si zaslouží také kapucínský klášter s kostelem sv. Antonína Paduánského a Nosticovskou hrobkou.
 

Co si v Sokolově musíte užít

Pokud máte namířeno do Sokolova v letních měsících, vyplatí se znát jména Michal a Medard. Zatímco Michal je název oblíbeného přírodního koupalištětobogánem a řadou atrakcí, které vzniklo na místě bývalého povrchového dolu, Medard je zajímavý projekt jezera, které se teprve rodí. V rámci rekultivace oblasti jezero postupně zaplňuje důl stejného jména západně od města a několik dalších v sousedství. Počítá se s využitím pro vodní sporty a v jeho okolí vzniká rozsáhlá rekreační oblast.
 

Cestovatelská potěšení Sokolova a okolí

Kromě koupališť Medard a Michal v Sokolově najdete také krytý aquapark, část města, okolní jezera i blízké povrchové doly si prohlédnete z rozhledny Hard. Hráči golfu se mohou vypravit na golfové hřiště v Dolním Rychnově, pro milovníky techniky je skvělým zážitkem Muzeum techniky v bývalém podzemním protiatomovém krytu, kde je k dispozici také půjčovna kol a koloběžek. A kdo má rád stará řemesla a rád si vyzkoušel tradiční řemeslné postupy na vlastní pěst, ten musí navštívit Statek Bernard!
Zobrazit celý popis

Informační centra

Aktuality z města

Filmový festival láká do Sokolova - letos na téma svatba
11. říjen 2018 16:00

Filmový festival láká do Sokolova - letos na téma svatba

Sokolov
Film Sokolov se letos opět navrací do prostor Městského domu kultury Sokolov na náměstí Budovatelů blízko historického centra města. Každý rok festival zastřešuje jedno ústřední téma, v letošním roce jím bude Svatba. Rozmanitý program nabídne od 12. do 14. 10. 2018 celovečerní, krátké i dokumentární snímky z celého světa, zajímavý seminář i výlet do okolí Sokolova. Dveře MDK i festivalu jsou otevřeny každému, vstup na všechny součásti programu je zdarma.
18.6.
23.6.
Hurááá, prázdniny 2019

Hurááá, prázdniny 2019

Sokolov, Západočeské lázně