Napajedla

Napajedla leží v údolí řeky Moravy na rozhraní Hané, Valašska a Slovácka. Můžete odtud podnikat výlety do Chřibů a do Vizovických vrchů, do Zlína a Uherského Hradiště. Za vidění stojí zámek, využívaný pro společenské akce a výstavy, a hřebčín s vyhlášeným chovem anglických plnokrevníků.

Co musíte vidět v Napajedlích

Povýšení na město roku 1898 Napajedla oslavila stavbou důstojné radnice v pseudorenesančním slohu, na její výzdobě se podíleli například Franta Uprka a Jano Köhler. Významnou památkou je hřebčín, založený roku 1886 tehdejším majitelem panství Aristidem Baltazzi; tradice chovu anglických plnokrevníků v Napajedlích trvá bez přerušení již více než 120 let. V rozlehlém areálu uvidíte kromě stájí v anglickém stylu také výběhy s koňmi a takzvanou rotundu s pohřebištěm nejslavnějších plemeníků.
 

Lenošení na zámku

Za vidění stojí také barokní kostel sv. Bartoloměje, budova bývalého klášterakaplí, která se mění na stánek umění, koncertů a výstav, a zámek Napajedla s anglickým parkem. Zámek slouží jako krásný a netradiční rodinný hotel vyznávající styl sladkého nicnedělání, ale vypravit se sem můžete i na klasickou prohlídku a některou z řady akcí. Svůj čas můžete trávit i aktivně: v zámeckém areálu jsou tenisové kurty, po nábřeží řeky Moravy vede cyklostezka a další kratochvíle nabízí Baťův kanál.
 

Hračky, koupání a zábava

Napajedelské muzeum neláká jen na výstavy, ale také na stálou expozici hraček, které se dlouhodobě vyráběly a stále vyrábějí v podniku Fatra Napajedla; s historií továrny vás seznámí nápaditá expozice Fatra v čase. V blízkosti pastvin na Pěnném jižně od města leží na slepém rameni řeky Moravy rekreační středisko Pahrbekrestaurací, kempem, bungalovy, přírodním koupalištěm a půjčovnou kol, lodiček, šlapadel a kol. Koupat se dá i v blízkých jezerech, která vznikla těžbou štěrkopísků.
 
Zobrazit celý popis

Informační centra

Aktuality z města

Zámek Napajedla je výjimečně otevřený i o adventním víkendu
30. listopad 2017 13:00

Zámek Napajedla je výjimečně otevřený i o adventním víkendu

Napajedla
Stejně jako v posledních letech se i letos v adventním čase otevírají zámecké brány pro návštěvníky, kteří si chtějí užít vánoční pohodu. Již podesáté nabídnou mimořádné prohlídky v Napajedlích pohodu, klid, příjemnou atmosféru či bylinkové čaje a dobrou kávu. Program se uskuteční 1. adventní neděli 3. 12. 2017 od 10:00 do 17:00.
23.11.
27.1.
The land of Oakla Napajedla

The land of Oakla Napajedla

Napajedla, Východní Morava
17.1.
17.2.
Výstava pedagogů SUPŠ Uherské Hradiště

Výstava pedagogů SUPŠ Uherské Hradiště

Napajedla, Východní Morava
19.1.
Cestovatelský mišmaš 2019

Cestovatelský mišmaš 2019

Napajedla, Východní Morava
19.1.
AneboAfro & Ganjaband Ivana Štráfka

AneboAfro & Ganjaband Ivana Štráfka

Napajedla, Východní Morava

Ubytování a restaurace