Úvod > Kam pojedete? > Praha > Praha
"> Noční Hradčany "> Karlův most "> Čertovka "> Praha - Národní divadlo.jpg "> Orloj "> Sovovy mlýny "> Praha - náměstí Jiřího z Poděbrad.jpg "> Prašná brána "> Žižkovská věž "> Nový Svět "> pasáž Lucerna "> lanovka na Petřín "> Hartigovská cihelna "> 01-Zlata-ulicka "> 02-Vrtbovska-zahrada "> 03-Karluv-most "> 04-Tancici-dum "> 05-Staromestsky-orloj "> 06-Loreta "> 07-Zoo-Praha "> 08-Staromestske-namesti "> 09-Emauzy "> 10-Rudolfinum
+ Přidat foto

Praha

Možná i vy prožijete ve vztahu k Praze to, jak své rodné město poznal spisovatel Franz Kafka: Prahu popsal jako „matičku“, která zatne drápky, nepustí a vždy si vás přitáhne zpět. Platí to zejména v případě, kdy chcete poznat pražské židovské památky. Neváhejte, jezdí je obdivovat celý svět!

Kultura a kulturní akce v Praze přehledně!

Co musíte vidět v centru Prahy

Když je řeč o Kafkovi, musíte poznat místa, kde žil: Josefov neboli Židovské Město, někdejší domov židovských mystiků, chasidských mudrců, astronomů, astrologů a kabalistických učenců, dnes jednu z nejvzácnějších židovských památek Evropy. Staronová synagoga, více než 700 let sloužící jako hlavní synagoga pražské židovské obce, představuje nejstarší dochovaný templ severně od Alp, pražské Židovské muzeum je vedle jeruzalémského nejvýznamnějším a co do sbírek největším muzeem svého druhu na světě.
 

Koho byste měli znát z literatury a židovských legend

Někdejší ghetto žije dál v dílech slavného spisovatele; navštivte proto Muzeum Franze Kafky na Malé Straně. Tady poodhalíte také starou legendu o Golemovi, umělé bytosti, kterou k ochraně pražského ghetta stvořil učenec a pedagog rabbi Löw – Jehuda Löw ben Becalel (1512–1609). Golem podle pověsti skončil na půdě Staronové synagogy, jeho tvůrce rabbi Löw odpočívá na blízkém Starém židovském hřbitově. Na jeho hrob dodnes lidé pokládají lístky se svými přáními a věří, že se jim splní.
 

Cestovatelská potěšení - od památek po novodobá lákadla

Staroměstský orloj, Karlův most, petřínskou rozhlednu a Pražský hrad asi znáte, ale zkuste se podívat i mimo historické centrum – třeba na obnovené expozice Národního technického muzea, do zoologické či botanické zahrady v Praze-Troji, k Tančícímu domu anebo k letohrádku Hvězda na Bílé hoře, který představuje klidnou oázu zeleně v rušném velkoměstě. Nevšední zážitky vás čekají v Muzeu městské hromadné dopravy, při prozkoumávání pražského podzemí, anebo v zákulisí mezinárodního letiště v Ruzyni.
Zobrazit celý popis

Aktuality z oblasti

Petřínská rozhledna slaví narozeniny
19. srpen 2019 14:15

Petřínská rozhledna slaví narozeniny

Praha 1
Petřínská rozhledna, věž nápadně připomínající pařížskou Eiffelovku, nad Prahou vyrostla během několika měsíců v roce 1891. Poprvé se otevřela zvědavým návštěvníkům 20. srpna. Letos si 128. výročí otevření této pražské dominanty můžete připomenout pochodem KČT, který se koná tuto sobotu. Ve svůj slavnostní den bude Petřínská rozhledna také speciálně nasvícena.
20.8.
29.8.
Letní kino v Ďolíčku

Letní kino v Ďolíčku

Praha 10, Praha
20.8.
Lovesong Orchestra na Hradbách

Lovesong Orchestra na Hradbách

Praha 2, Praha
20.8.
Letní kino - Velký Gatsby

Letní kino - Velký Gatsby

Praha 4, Praha

Ubytování a restaurace