Pecka

Pecka leží v malebně zvlněné krajině Podkrkonoší mezi městy Nová Paka a Dvůr Králové. Život městečka se odedávna točil kolem hradu Pecka, nejvýznamnější historické památky v okolí. Nedaleko leží Lázně Bělohrad a vrch Zvičina s turistickou Raisovou chatou a krásnými vyhlídkami do okolí.

Co musíte vidět v Pecce

Pecka si dodnes uchovala atmosféru poklidného podkrkonošského městečka s řadou pěkných památek. Upravené svažité náměstí s barokním kostelem sv. Bartoloměje lemují měšťanské domy z poloviny 19. století a hotely Roubal a Koruna, stojí tu též barokní morový sloup se sochou Panny Marie. Můžete se také zastavit v Galerii Kredum, navštívit výstavu a prodejnu polodrahokamů a podívat se, jak se vyrábějí originální „pecky z pecky“ – bižuterie z ovocných pecek i polštářky a hračky plněné peckami.
 

Na hrad Pecka za Kryštofem Harantem

Absolutní peckou městečka Pecky je goticko-renesanční hrad Pecka, založený koncem 13. století kvůli ochraně zemských hranic a zlatých dolů ve Stupné. Prohlídkové okruhy vás zavedou do zrekonstruovaného Harantovského paláce a představí vám nejznámějšího majitele Pecky, Kryštofa Haranta z Polžic a Bezdružic (1564–1621) i expozici věnovanou historii hradu a městečka Pecky. V druhém okruhu se nachází stylová černá kuchyně, mučírna a sklepení s expozicí středověkého stravování a hygieny.
 

Z Pecky do lázní a na safari

Během hlavní sezony se na hradě Pecka koná řada kulturních akcí a vystoupení šermířů. Navštívit můžete také místní koupaliště s kempem a vyšplhat na návrší zvané Krkonošská vyhlídka. Bylo to oblíbené místo spisovatele Karla Václava Raise, dnes tudy prochází značená stezka vedoucí do Lázní Bělohrad. Mezi oblíbené výletní cíle v okolí Pecky patří Zvičina, nejvyšší vrch v okolí s Raisovou chatou a kostelem sv. Jana Nepomuckého, anebo zoologická zahrada a safari ve Dvoře Králové nad Labem.
 
Zobrazit celý popis

Aktuality z města

Léto 2019: Novinky na českých horách
14. červen 2019 11:15

Léto 2019: Novinky na českých horách

Pecka
Chystáte se v létě na dovolenou, prázdniny nebo prodloužené víkendy do hor? Na portálu Kudy z nudy pečlivě shromažďujeme informace o letošních novinkách. Víte například, že na Dolní Moravě otevřou nejdelší bobovou dráhu, na Monínci vodní skluzavku a v Krkonoších si můžete hrát na zábavném lesním hřišti?

Akce

26.7.
27.7.
Country a folk Pecka 2019

Country a folk Pecka 2019

Pecka, Krkonoše a Podkrkonoší
Hrad Pecka - perla Podkrkonoší

Hrad Pecka - perla Podkrkonoší

Pecka, Krkonoše a Podkrkonoší
Kostel sv. Bartoloměje v Pecce

Kostel sv. Bartoloměje v Pecce

Pecka, Krkonoše a Podkrkonoší

Ubytování a restaurace

Relaxace a sportování v kempu Pecka

Relaxace a sportování v kempu Pecka

Pecka, Krkonoše a Podkrkonoší

Pojeďte na výlet

Z Čertovy hory okolo Harrachova

Z Čertovy hory okolo Harrachova

Krkonoše a Podkrkonoší    Pěšky po Česku