Sychrov

Novogotický zámek Sychrov, který sloužil jako rezidence francouzskému šlechtickému rodu Rohanů, znáte z pohádky Zlatovláska či Nesmrtelná teta. Patří k nejnavštěvovanějším památkám Českého ráje a malá vesnička v podzámčí má díky němu o popularitu postaráno.

Co musíte vidět v Sychrově

Sychrov je celoročně otevřený romantický zámek s věžičkami a pohádkovým nádvořím, luxusně vybavenými interiéry, vyřezávaným nábytkem a kazetovými stropy. Leží severně od Turnova nad údolím říčky Mohelky a v okolí najdete nejenom příjemné lesy protkané sítí vycházkových cest, ale také zajímavé technické památky, například železniční viadukt nebo vodárenskou věž v zámeckém parku, postavenou roku 1891 v historizujícím stylu. Ubytování nabízí Zámecký hotel s wellness centrem.
 

Sychrov a Antonín Dvořák

Celkem devětkrát navštívil Sychrov proslulý hudební skladatel Antonín Dvořák. Nejezdil za nikým z členů knížecí rodiny, ale za svým přítelem Aloisem Göblem, zámeckým úředníkem, který měl velmi rád hudbu a s rodinou bydlel v prvním patře budovy dnešní Zámecké restaurace. Jejich přátelství bylo skutečně silné: Göbl byl kmotrem většiny Dvořákových dětí a Dvořákovi jednu ze svých dcer na Göblovu počest pokřtili jménem Aloisie. Dvořák také často hrával v sychrovské kapli na varhany.
 

Anglický park a Arturův hrad

Vedle klasických prohlídek zámek Sychrov nabízí pohádkové prohlídky s princeznou a nejrůznější akce, projít se můžete i rozlehlým zámeckým parkemoranžerií a dalšími romantickými stavbami. Na severní straně parku se nachází Rudolfova vyhlídka, kolem nedaleké romantické brány zvané Arturův hrad projdete do strání nad údolím řeky Mohelky. Prochází tudy naučná stezka Lesní putování s Kamilem Rohanem; cestou minete lesní altán a pomník, připomínající návštěvu Františka Josefa I. na Sychrově.
Zobrazit celý popis

Aktuality z města

Využijte poslední příležitosti spatřit vánočně vyzdobený zámek Sychrov
27. prosinec 2018 7:59

Využijte poslední příležitosti spatřit vánočně vyzdobený zámek Sychrov

Sychrov
Ve dnech 27. 12. až 31. 12. 2018 na Sychrově probíhají prohlídky vánočně vyzdobeného zámku. Přijeďte nasát tu pravou sváteční atmosféru do Českého ráje.
8.4.
23.9.
Dravci na zámku Sychrov

Dravci na zámku Sychrov

Sychrov, Český ráj
13.4.
14.4.
Velikonoční trhy na Sychrově

Velikonoční trhy na Sychrově

Sychrov, Český ráj
23.8.
24.8.
Skotské hry na Sychrově

Skotské hry na Sychrově

Sychrov, Český ráj

Ubytování a restaurace

Zámecký luxus na Sychrově

Zámecký luxus na Sychrově

Sychrov, Český ráj