Fotografie


Výměna či přidání fotografie přes váš profil

 

Fotografie můžete editovat ve „Vašem profilu“ vždy u příslušného záznamu, kam se dostanete po přihlášení (kliknutím na vaše jméno v levém horním rohu na stránkách). Na horní liště si pak vyberete typ záznamu („Moje akce nebo Moje aktivity“). V profilu se vám zobrazí náhled vašich akcí nebo aktivit a na náhledové fotce je modrý čtvereček se třemi tečkami - když na něj kliknete, dostanete na editační formulář, kam lze fotografie vložit.
 
Do záznamů vkládejte pouze fotografie a ilustrační obrázky bez textu, ve formátu jpg nejlépe na šířku a v rozměru nad 1000 pxl. Nevhodné jsou například plakáty, fotomontáže, fotografie s vodotiskem, webovými odkazy a jinými znaky - tyto obrázky nebudou redakcí zveřejněny. Plakáty redakce nezveřejňuje.

Kromě uživatelských záznamů portál využívá na fotografie základě licence od Shutterstock.com.

(Další návod, jak editovat záznamy ve vašem profilu naleznete zde)
 

Obrázek nebo fotografie se nezobrazuje

 
Jestliže se vámi vložený obrázek u záznamu neobjevuje, je to způsobeno pravděpodobně tím, že nesplňuje publikační podmínky a redakce jej neschválila. V takovém případě se na webu vůbec neobjeví. Prosíme vás takový obrázek již na portál Kudy z nudy nevkládat.
 

 

 

Vkládání fotografie přes zelené tlačítko "vložit fotografii"

 

Fotografii lze ke konkrétnímu záznamu (akci nebo aktivitě) vložit přes Můj profil (pokud jste registrovaný uživatel). Přes zelené tlačítko v pravém horním rohu portálu se vkládají fotografie, které slouží jen jako inspirace na výlet pro ostatní uživatele webu - tj. k záznamům se nepřiřadí.

Existuje také možnost vložit fotografii ke konkrétnímu místu přímo na detailu akce či aktivity - pod hlavním obrázkem tlačítekem "přidat foto". Využívat ji mohou především nepřihlášení uživatelé. Pokud máte na Kudy z nudy registraci, fotografie se k vašemu účtu touto cestou nepropíší. Vkládejte je proto vždy přes váš profil.
 
Fotografii také můžete zaslat redakci (katalog@czechtourism.cz), která ji k příslušenému záznamu vloží.
 

Zpět na hlavní menu