Úvod > Cestování po ČR > Rady a tipy > Cestování v přírodě nebo po památkách
Cestování v přírodě nebo po památkách

Specifika zpřístupněných jeskyní

Všech čtrnáct zpřístupněných jeskyní v České republice je připraveno poskytnout návštěvníkům co nejpříjemnější prostředí, bohaté zážitky, kvalitní služby a informace i praktické ukázky k doplnění znalostí a vědomostí o historii i současnosti našeho krásného a vzácného přírodního podzemí.
 

Co na sebe do přírody - Šaty dělají člověka a turistu

Jakmile pocítíte při chůzi po ulici touhu vraždit okolní spoluchodce, nastal nejvyšší čas udělat si výlet někam daleko od lidí, do přírody, do lesů, do hor… Takovou výpravu ale není radno dělat zbrkle. Chce to dobře se vybavit a vystrojit, aby vás v divočině nic nemohlo překvapit. S dnešními možnostmi outdoorového vybavení je to hračka (až na finance, ale s tím se musí počítat, když chcete být in a „v pohodě“).

Oheň v přírodě... Dobrého nepálí… Tak buďte dobří!

Výlet do přírody a táborák k sobě patří asi jako Bob a Bobek. Jedno bez druhého si většina Čechů ani nedokáže představit. Nesmíme ale zapomínat na bezpečnost, a tak vám připomeneme pár pravidel, které platí o zakládání ohně v přírodě.

Když nejen na hradech a zámcích ožívá historie

Máte problém přimět malé i větší ratolesti k návštěvě mnohdy neoblíbených tvrzí, hradů a zámků a zároveň se vrátit v čase zpět do doby dvorných rytířů a křehkých princezen, sametových a brokátových šatů, vína, medoviny a tradičních řemesel a zaposlouchat se do tónů louten či píšťal, doprovázených vzdáleným řinčením mečů?

Když je horko nebo prší, schovejte se do jeskyní

Návštěvy jeskyní zcela určitě patří mezi oblíbené cíle rodinných výletů, a to nejen v období velkých veder či dešťů. Přitahují nás sem fascinující podzemní komplexy plné krápníků, podzemních jezírek, řek a netopýrů. Ale v předpeklí platí jiná pravidla než na povrchu…

Individuální prohlídky s audioguide

V České republice se zvýšil počet turistických míst, která nabízejí službu audioguide. Vyzkoušeli jste již i Vy tuto nabídku? Že nevíte, co se pod tímto označením skrývá? Děti znalé Macha a Šebestové by řekly utržené sluchátko...