Úvod > Aktuality > Zoologická zahrada v Plzni hlásí novinky i v zimní sezoně

Zoologická zahrada v Plzni hlásí novinky i v zimní sezoně

Vydáno 22. ledna 2018 Příroda
Ani v zimní sezoně plzeňská zoologická zahrada nespí. Až do konce března ji můžete navštívit sice ve zkrácené zimní otevírací době (každý den od 9 do 17 hodin), za to se slevou na vstupném (pro dospělé 100 korun, zlevněné 70 korun). I v období, kdy se medvědi ukládají k zimnímu spánku a ani řadu dalších druhů z logických důvodů ve venkovních výbězích neuvidíte, určitě bude na co koukat. Jako bonus pro zimní návštěvníky má plzeňská zoo i několik novinek.
Lvíček BaquirJeště před koncem roku dostal jméno Baqir dvouměsíční lvíček. To, že bude v následujícím roce patřit k největším hvězdám plzeňské zoo, předurčuje už jeho jméno, které v arabštině znamená slavný. Prozatím je lví pavilon pro návštěvníky uzavřený. Malý lvíček tráví veškerý čas se svou maminkou. V průběhu ledna by měla být lví tlupa opět pohromadě. Až si na sebe všichni zvyknou, otevře se lví výběh veřejnosti.

Pohled do fascinujícího světa drobných klenotů několika tropických ostrovů a souostroví nabízí nová výstava v pavilonu nosorožců.  K vidění zde jsou mimo jiné madagaskarské ještěrky felsumy. Dále pak různé druhy gekonů, leguánců, žab a ryb z Nové Kaledonie i některých ostrovů v Karibiku. Na celoroční výstavě uvidíte kolem 50 různých druhů, z nichž většina patří k endemitům. To znamená, že se vyskytují pouze na omezeném území. Jinde na světě je nenajdete.

Zoo Plzeň je druhou nejstarší u nás. Zřejmě nejpopulárnějšími obyvateli je hejno tučňáků Humboldtových, jejichž krmení z rukou ošetřovatelů je velkou atrakcí. Také se můžete těšit na druhý největší medvědinec v Evropě, volné přírodní výběhy opic a šelem, sukulentní skleník s 1000 druhy rostlin, naučnou stezku "Vývoj přírody ve čtvrtohorách" a mnoho a mnoho dalšího.
Zoo Plzeň – docela jiný svět

Zoo Plzeň – docela jiný svět

Pozornost si zaslouží zejména pavilon Tajemný svět africké noci, výběhy šimpanzů a lvů, kolekce plazů či ostrov lemurů. Součástí ZOO je statek Lüfnerka s kolekcí domácích zvířat, africká restaurace Kiboko a také jedinečný Dinopark s modely pravěkých zvířat v životní velikosti.

Další aktuality

10.1.
2019
Plzeňská zoo ani v zimě nespí

Plzeňská zoo ani v zimě nespí

Plzeňsko a Český les | Příroda
27.12.
2018
Ptáci v zimě nespí: Vydejte se po stopách zimujících ptáků

Ptáci v zimě nespí: Vydejte se po stopách zimujících ptáků

Plzeňsko a Český les | Příroda