Úvod > Aktuality > Zažijte Afriku všemi smysly v trojské botanické zahradě

Zažijte Afriku všemi smysly v trojské botanické zahradě

Vydáno 12. července 2018 Zážitky
Již tento víkend vypukne v Botanické zahradě hl. m. Prahy African food festival plný chutí i zážitků. Návštěvníky čekají dva dny plné afrického jídla, pití, hudby, tance, módy a mnoha dalších aktivit. Pro děti je připraven speciální dětský koutek, dílničky, ale i divadlo a bubnování. Ochutnáváte rádi nezvyklá jídla? Pak si nenechte ujít možnost okusit exotické pokrmy z Konga či Pobřeží slonoviny, a máte-li odvahu, navštivte show věnovanou kulinářským specialitám z hmyzu. Bohatý program probíhá v sobotu i v neděli od 10:00 do 20:00 hodin v Ornamentální zahradě a v expozici Stráň. Užijte si africké léto v Troji!
African food festival botanickáNejen vaše chuťové buňky si během African food festivalu 14. a 15. července přijdou na své. Každého jistě rozpohybuje hudebně-taneční vystoupení umělců z různých koutů Afriky, například z Mali, Gambie či Senegalu. Zájemci se budou moci také aktivně zapojit a vyzkoušet si tradiční tance, zpěv i bubnování, které jim zaručeně rozproudí krev a navodí atmosféru pulzující africké divočiny.

V programu si nenechte ujít pásmo afrického tance a hudby se skupinou BaToCu v originálních afrických kostýmech. V představení, které vytvořil Issa Sadio Diatta ze Senegalu spolu s vynikajícím kanadským bubeníkem, zpěvákem a performerem Ephraimem Goldinem z Kanady a se členy skupiny BaToCu Moniky Rebcové, uvidíte současný i tradiční tanec západní Afriky a uslyšíte dynamickou hru na západoafrické bubny spolu se zpěvem původních melodií v afrických jazycích.
 

Projezte se Afrikou

African food festivalJak chutná kuchyně Konga? I to vám přiblíží African food festival v prostorách rozkvetlé zahrady. Ochutnáte též západoafrické speciality a dobroty z Pobřeží slonoviny, fair trade produkty, africkou kávu i osvěžující lahodné limonády.

Máte-li kuráž, potom si v neděli 15. července nenechte ujít živou kuchařskou show s vařením z hmyzu. Odvážlivci mohou i okusit.
 

Na své si přijdou také nejmladší návštěvníci zahrady

African food festivalPro děti je v sobotu nachystáno výpravné divadelní představení – dobrodružný výlet za pohádkovým putováním africkou savanou. Potkají se se zvířátky, ale také s nebezpečím, které může číhat na každém kroku. V neděli se mohou těšit na představení Báry Polívkové s drumbeny, nazvané Letíme do cizokrajiny. Po oba dny je připravena také africká školička, kde si děti mohou udělat vlastní šamanskou masku, šamanský kámen a nechat se otestovat ze znalostí o Africe.

Odpoledne budou pro malé i velké děti otevřeny kreativní dílny. Těšit se můžete například na kreativní tvoření pod vedením Radky Zellnerové, nazvané Volání Afriky. Přijďte si vyrobit jedinečný šperk, znějící ozdobu do bytu nebo cokoli, co vás zrovna napadne při pohledu na spousty inspirativního materiálu, se kterým vás naučí pracovat. Osaháte si semínka, tykve, korálky, provázky, kůži, skleněné střípky. Kromě vlastního dílka a hromady zážitků si odnesete i sny o cestách do Afriky.
Botanická zahrada hlavního města Prahy v Troji

Botanická zahrada hlavního města Prahy v Troji

Areál botanické zahrady se rozkládá v Trojské kotlině na rozloze cca 70 ha. Její nejznámější částí je skleník Fata Morgana, ale k zahradě patří také venkovní expozice včetně vinice. Skleník Fata Morgana celoročně otevřen úterý až neděle, pondělí je zavíracím dnem.