Úvod > Aktuality > Zámek v Kuníně nabídne v únoru a březnu zimní prohlídky

Zámek v Kuníně nabídne v únoru a březnu zimní prohlídky

Vydáno 1. února 2017 Památky
Zámek v Kuníně bude od února do března veřejnosti přístupný o sobotách a nedělích od 10.00 do 15.00 hodin. Návštěvníci uvidí 12 temperovaných pokojů bývalého piana nobile (šlechtického, hlavního patra) s původními historickými sbírkami a zařízením. Poprvé se zámek otevře v sobotu 4. února.
Zámek v Kuníně na Novojičínsku otevře návštěvníkům prohlídkový okruh i v zimní sezoně. O víkendech od 4. února do konce března je prohlídka povede přes nejkrásnější zámecké pokoje s původním mobiliářem.

V zimním prohlídkovém okruhu mohou návštěvníci při prohlídce pokojů vidět Zámeckou obrazárnu, Lovecký pokoj, Dámský pokoj,Velkou jídelnu, Hudební a taneční pokoj a Biliárový pokoj. Kostelní chodbou se dostanou do Velkého sálu s renesančními portréty členů významného rodu Hohenemsů, bývalé kaple a do Pompejského a Žlutého pokoje s původní empírovou výmalbou a zařízením.


Návštěvníci Kunína se mohou těšit během letní sezony nejen na řadu tradičních kulturních akcí, jako jsou například zámecké slavnosti, ale i na některé novinky. 

Barokní zámek Kunín s unikátním komínovým systémem

Barokní zámek Kunín s unikátním komínovým systémem

Barokní skvost - jediná zámecká stavba slavného Johanna Lucase von Hildebrandt v Českých zemích - leží pouhých 25 minut po dálnici z Ostravy. V 16 historických pokojích na vás čekají původní zámecké sbírky a vybavení, na zámecké půdě nejpodivuhodnější komínový systém v celé střední Evropě.