Úvod > Aktuality > Zámek v Buchlovicích se po zimě opět otevírá

Zámek v Buchlovicích se po zimě opět otevírá

Vydáno 8. března 2019 Památky
Zámek v Buchlovicích se již těší na první letošní návštěvníky, jimž otevře podlouhé zimě své brány v sobotu 9. března. Zámecké interiéry můžete v březnu navštívit o víkendech, prohlídky se konají v 11:00, 13:00 a 15:00 hodin. Park je otevřen od 8. března.
BuchloviceZámek v Buchlovicích se otevře všem návštěvníkům již v sobotu 9. března 2019. Zámecké interiéry můžete v březnu navštívit vždy v sobotu a neděli, prohlídky se konají vždy v 11:00, 13:00 a 15:00 hodin.

Zámecký park je otevřen od 8. března. Přístupný bude od podnělí do pátku 9:00 až 15:30, v sobotu a neděle od 9:00 do 16:30. Přijďte na jarní procházku.

V interiérech zámku se bude konat také spousta kulturních akcí, jednou z prvních je oblíbená Tulipománie, která bývá na zámku vždy v období Velikonoc. Nejinak tomu bude i letos, kdy se bude konat od 19. do 22. dubna a zámek zůstane otevřen i na velikonoční pondělí. K vidění bude na 50 druhů řezaných tulipánů včetně vzácného typu žíhaných Rembrandtových tulipánů.
Zámek Buchlovice - barokní klenot šlechtických sídel

Zámek Buchlovice - barokní klenot šlechtických sídel

Zámek Buchlovice, ležící nedaleko hradu Buchlova, patří k nejvýznamnějším barokním šlechtickým sídlům na území České republiky. Kvalita architektury, rozsáhlé sbírky, proslulí majitelé i důležité místo v dějinách posledních let habsburské monarchie.