Úvod > Aktuality > Zámek v Benešově nad Ploučnicí otevře o měsíc dříve

Zámek v Benešově nad Ploučnicí otevře o měsíc dříve

Vydáno 9. února 2018 Památky
Už za necelý měsíc, tedy v sobotu 3. března, se turistům otevře brána Státního zámku Benešov nad Ploučnicí. Zámek otvírá letos o měsíc dříve, chce tak vyjít vstříc nedočkavým návštěvníkům. Stejně jako v loňském roce bude zámek otevřen celotýdenně, tedy i v pondělí.
Benešov nad PloučnicíZámecké budovy v Benešově nad Ploučnicí budou od března prozatím zpřístupněny pouze v sobotu a neděli a prohlídky se uskuteční v pevně stanovených časech. V pracovní dny mohou turisté zámek navštívit pouze předem objednané skupiny čítající více jak pět osob. Od dubna bude zámek zpřístupněn už dle klasického návštěvního řádu.

Březnové soboty a  neděle zámek nabídne prohlídky vždy v 11.00 a ve 13.30 hodin. V sobotu 3. března proběhne slavnostní zahájení sezony 2018.

V Benešově nad Ploučnicí se dochoval velmi významný komplex dvou oddělených samostatných zámeckých celků - Horního a Dolního zámku, k nimž můžeme připojit ještě třetí doklad jedinečné renesanční architektury, přilehlý farní kostel Narození Panny Marie. Všechny  tři stavby spojuje míšeňský šlechtický rod Salhausenů, který přišel  do  Čech  na  počátku 16.století a v duchu saské renesance zde rozvinul významné stavební aktivity.
Zámecký komplex Benešov nad Ploučnicí - saská renesance

Zámecký komplex Benešov nad Ploučnicí - saská renesance

V Benešově nad Ploučnicí se dochoval velmi významný komplex dvou oddělených samostatných zámeckých celků - Horního a Dolního zámku, k nimž můžeme připojit ještě třetí doklad jedinečné renesanční architektury, přilehlý farní kostel Narození Panny Marie.

Zahájení sezony na státním zámku v Benešově nad Ploučnicí (1)

Zahájení sezony na státním zámku v Benešově nad Ploučnicí

V sobotu 3. března vás srdečně zveme na zahájení sezony 2018 na státním zámku v Benešově nad Ploučnicí. Prohlídky se konají každý březnový víkend vždy v 11.00 a ve 13.30 hodin.