Úvod > Aktuality > Zámek v Benešově nad Ploučnicí otevře již na začátku března

Zámek v Benešově nad Ploučnicí otevře již na začátku března

Vydáno 26. února 2018 Památky
Brány státního zámku v Benešově nad Ploučnicí se veřejnosti v letošním roce otevřou již v sobotu 3. března 2018. Zámek otvírá o měsíc dříve než většina památkových objektů, chce tak vyjít vstříc nedočkavým návštěvníkům. Stejně jako v loňském roce bude zámek otevřen celotýdenně, tedy i v pondělí.
Benešov nad PloučnicíZámecké budovy v Benešově nad Ploučnicí budou od března prozatím zpřístupněny pouze v sobotu a neděli, vždy v 11:00 a 13:30 hodin. V pracovní dny mohou turisté zámek navštívit pouze předem objednané skupiny čítající více než pět osob. Od dubna bude zámek zpřístupněn už dle klasického návštěvního řádu. V sobotu 3. března proběhne slavnostní zahájení sezony 2018.

V Benešově nad Ploučnicí se dochoval velmi významný komplex dvou oddělených samostatných zámeckých celků - Horního a Dolního zámku, k nimž můžeme připojit ještě třetí doklad jedinečné renesanční architektury, přilehlý farní kostel Narození Panny Marie. Všechny  tři stavby spojuje míšeňský šlechtický rod Salhausenů, který přišel  do  Čech  na  počátku 16. století a v duchu saské renesance zde rozvinul významné stavební aktivity.
Zámecký komplex Benešov nad Ploučnicí - saská renesance

Zámecký komplex Benešov nad Ploučnicí - saská renesance

V Benešově nad Ploučnicí se dochoval velmi významný komplex dvou oddělených samostatných zámeckých celků - Horního a Dolního zámku, k nimž můžeme připojit ještě třetí doklad jedinečné renesanční architektury, přilehlý farní kostel Narození Panny Marie.