Úvod > Aktuality > Zámek Mníšek pod Brdy láká děti na pohádkové prohlídky

Zámek Mníšek pod Brdy láká děti na pohádkové prohlídky

Vydáno 8. listopadu 2018 Památky
O víkendu 10. a 11. listopadu i na sváteční sobotu 17. listopadu jsou pro děti na zámku v Mníšku pod Brdy připraveny pohádkové prohlídky. Pohádky na zámek zavítají na návštěvu a s dětmi si zahrají na schovávanou - v každé komnatě bude schován nějaký pohádkový předmět. Pomůžete dětem je nalézt všechny?

Pomozte královně Elze najít sněhuláka Olafa

Mníšek pod BrdyPro rodiny s dětmi je v Mníšku pod Brdy 10. a 17. listopadu připravena prohlídka s královnou Elsou. Děti se projdou slavnostními sály a jídelnami a dozví se zajímavosti o životě na zámku. Jak těžké byly tácy, na kterých sloužící servírovali pečínku? Kolik piva se vešlo do velkých korbelů? Jak se svítilo a jak se zhasínalo v době rytířů? Čím se přivolávalo zámecké služebnictvo?

Při návštěvě zámku navíc potkáte ledovou královnu Elsu. Přijela na návštěvu i se svým kamarádem Olafem. Ten se ale rozhodl, že prozkoumá všechny komnaty a někam se zatoulal. Pomohou ho děti najít?

Na dětskou prohlídku se rezervujte na tel. 606 649 207 nebo 778 716 538 od 9:30 do 16:30. Lístky si vyzvedněte 30 minut před začátkem prohlídky. Pohádkové prohlídky s královnou se konají v 11:30, 13:30 a v sobotu 17. 11. ve 13:30 hodin.
 

Pohádkové prohlídky o zámeckých strašidýlkách

Mníšek pod Brdy interiérKdo chodí po zámcích s bílou špičatou čepicí? Kdo se v Mníšku stará o plamínek pod konvičkou na kávu? Které je strašidýlko z brdských lesů? Odpověď na první otázku znají všichni, i na Mníšek někdy zavítá bílá paní. Zjevuje se v dámském pokojíku u kolébky pro miminko, zda v ní nějaké neleží, že by ho pohoupala. Odpovědi na další otázky dostanou děti v neděli 11. a 18. listopadu 2018 při Pohádkové prohlídce o zámeckých strašidýlkách. Uslyší zajímavé vyprávění a uvidí zajímavé pokojíky. Třeba ten, ve kterém je spousta hraček pro malé zámecké pány. Nikdo se ale nemusí bát. Zámecká strašidýlka jsou milá a laskavá.

Pohádková prohlídka se v neděli koná od 11:30 hodin. Na dětskou prohlídku se rezervujte na tel. 606 649 207 nebo 778 716 538 od 9:30 do 16:30. Lístky si vyzvedněte 30 minut před začátkem prohlídky.
 

Kouzelené sklepení i prohlídky pro dospěláky

zámek mníšekV Kouzelném sklepení, které bude otevřeno v sobotu a v neděli ve 12:15 (v sobotu ještě i ve 14:15) se pak nachází celý pohádkový svět. Nechybí čert Brdík ani ježibaba, princ ani princezna, anděl, víly nebo vodník ze zámeckého rybníka. Ten jak stárne, postupně žabákovatí. Za pár století už z něj bude úplná ropucha. Zavítejte s dětmi i do tohoto pohádkového světa, jistě se jim tam bude líbit! 

Zámek v Mníšku pod Brdy nabízí v listopadu také dospělým návštěvníkům klasické prohlídky. Na dvou půlhodinových okruzích si prohlédnete reprezentativní a soukromé místností představující bydlení drobné šlechty na počátku 20.století. Otevřeno je od úterý do pátku od 11:10 do 14:10 hod. a o víkendech od 10:40 do 15:50 hodin.
Zámek Mníšek pod Brdy - vstupte do období první republiky

Zámek Mníšek pod Brdy - vstupte do období první republiky

Vyslechněte příběh ševce Serváce, který ke šlechtickému titulu a zámku přišel. Prohlédněte si pokoje posledních majitelů v tom stavu, jak je opustili. Nebo jen relaxujte v zámeckém parku.

Prohlídky s královnou Elsou na zámku Mníšek pod Brdy

Prohlídky s královnou Elsou na zámku Mníšek pod Brdy

Věděli jste, že Elsa nezná pohádky? Královna přijela na návštěvu i se svým kamarádem Olafem. Ten se ale rozhodl, že prozkoumá všechny komnaty a někam se zatoulal. Pomohou ho děti najít?