Úvod > Aktuality > Zámek Benešov nad Ploučnicí se opět návštěvníkům otevře i v noci

Zámek Benešov nad Ploučnicí se opět návštěvníkům otevře i v noci

Vydáno 30. června 2018 Památky
Také na letošní letní prázdniny chystá Státní zámek v Benešově nad Ploučnicí už tradiční Noční prohlídky zámku, které si našly zalíbení jak u dětí, tak i u dospělých. Prohlídek se během letních prázdnin uskuteční hned pět, a to 30. června, 14. a 28. července a 11. a 25. srpna 2018.
Zámek Benešov nad PloučnicíZahajovací prohlídka se uskuteční už v sobotu 30. června. Pro návštěvníky jsou připraveny klasické, i když trochu zvláštní, noční prohlídky. Ten, kdo na zámek do Benešova zavítá, bude mít možnost zhlédnout zámek v čase jeho největšího rozkvětu, kde nebudou chybět princezny, rytíři, ale například ani vodník či jiné pohádkové bytosti. Návštěvníkům průvodci však i trochu popletou hlavu s historií a sdělí jim, "jak to na zámku bylo doopravdy".

Noční prohlídky nesoucí název „Popletená historie aneb jak to bylo doopravdy???“ se uskuteční hned v několika termínech, a to: 30. června, 14. a 28. července a 11.  srpna. Posledním termínem bude 25. srpen, kdy noční prohlídka zámku proběhne v rámci celorepublikového projektu Hradozámecká noc.

Na všechny termíny je požadována předběžná rezervace. Svoje místo si můžete objednat na telefonním čísle +420 724 663 548 nebo na e-mailu kristkova.miluse@npu.cz.
Zámecký komplex Benešov nad Ploučnicí - saská renesance

Zámecký komplex Benešov nad Ploučnicí - saská renesance

V Benešově nad Ploučnicí se dochoval velmi významný komplex dvou oddělených samostatných zámeckých celků - Horního a Dolního zámku, k nimž můžeme připojit ještě třetí doklad jedinečné renesanční architektury, přilehlý farní kostel Narození Panny Marie.

Hradozámecká noc na státním zámku Benešov nad Ploučnicí

Hradozámecká noc na státním zámku Benešov nad Ploučnicí

Návštěvníci při této akci budou součástí divadelní prohlídky s pohádkovými postavami.