Úvod > Aktuality > Zahájení lázeňské sezony v Třeboni připomene 135. výročí založení lázní

Zahájení lázeňské sezony v Třeboni připomene 135. výročí založení lázní

Vydáno 26. května 2018 Lázně a wellness
Otevírání lázeňské sezóny v Třeboni se koná již dnes, v sobotu 26. května 2018. Pro návštěvníky je připravený celodenní program s atraktivními hosty. Vstupné na všechny části programu je jako vždy zdarma. Letošní Otevírání lázeňské sezóny se ponese v duchu připomínky 135. výročí založení lázní.
V programu Otevírání třeboňské lázeňské sezóny nebudou chybět tradiční domácí hudební tělesa jako například Třeboňští pištci, kteří otevřou celou akci koncertem v altánu u Bertiných lázní, kde poté léčivé slatině požehná diecézní biskup J.Exc.. Vlastimil Kročil. Kostýmovaný průvod se následně vydá ulicemi města, po hrázi rybníka Svět až k podiu u jižního vchodu Lázní Aurora.

Pro ty, kteří si počkají na příchod průvodu (cca 11:30 hodin) bude připraveno vystoupení Akordeonového souboru ZUŠ Třeboň pod vedením Lenky Slaninové a Komorního smyčcového orchestru Fénix ZUŠ Ilji Hurníka z Prahy pod vedením Jitky Vaňourkové. Písničky trojice Ježek - Voskovec - Werich si mohou hosté užít v podání Jihočeského operního sboru a jeho představení Klobouk ve křoví (13:00 - 14:00). Na podiu se postupně vystřídají interpreti jako Patrola Šlapeto, maďarské uskupení Anyalai a v hlavním večerním programu od 19:30 pak Aneta Langerová či kapela Monkey Business.

Třeboň rybník SvětPro děti budou připravena soutěžní stanoviště. Do lázeňské křížovky se může zapojit každý, v odpoledním programu na vylosované šťastlivce čekají upomínkové ceny. Tradicí jsou komentované prohlídky lázeňských domů, které bude po celý den propojovat vláček Třeboňáček. Průvodcované prohlídky Lázní Aurora a Bertiných lázní se odehrají od 12:00 do 14:00 hodin. Zájemci mohou využít i volného vstupu do bazénového komplexu Lázní Aurora (od 10:00 do 15:00 hodin). Tak, jako každoročně, i tentokrát, program uzavře slavnostní ohňostroj ve 22:30 hodin.

Určitě vám přijdou vhod i další výletní tipy – třeba třeboňský renesanční zámek, Dům přírody Třeboňska, expozice o dějinách města Třeboně z marcipánu, Centrum rybníkářství v domě Štěpánka Netolického. Lázeňský komplex Aurora leží v parku na břehu rybníka Svět. Kolem něj vede naučná stezka, která míjí překrásnou Schwarzenberskou hrobku.
Wellnesscentrum Aqua viva - Lázně Aurora Třeboň

Wellnesscentrum Aqua viva - Lázně Aurora Třeboň

Navštivte Wellnesscentrum v Třeboni - bazénový komplex se slanou vodou a nabídkou spousty vodních atrakcí (tobogán, divoká řeka, chrliče, whirlpooly, hydromasážní lavice atd.). Areál nabízí ubytování v apartmá De Luxe.

Otevírání lázeňské sezony v Třeboni

Otevírání lázeňské sezony v Třeboni

V sobotu 25. května jste zváni do Třeboně, která tento den bude patřit lázeňství. Místní slatinné lázně tento den otevřou lázeňskou sezonu 2019. Tyto slavnosti bývají již tradičně velmi bohaté na kulturní, lázeňský a doprovodný program, který se koná na mnoha místech města Třeboně.

Lázeňská Třeboň 2019

Lázeňská Třeboň 2019

Nenechte ujít tradiční slavnosti třeboňských slatinných lázní – Lázeňskou Třeboň 2019, která se bude konat – jak už je tradicí – první srpnovou sobotu, a bude velkou prezentací třeboňských slatinných lázní: lázní Aurora a Berta.

Lázně Aurora – odpočinek na břehu Světa

Lázně Aurora – odpočinek na břehu Světa

Pobytem v této oblasti jižních Čech rozhodně nemůžete nic zkazit, pokud vše chcete spojit s ozdravným lázeňským pobytem, zkuste třeba Lázně Aurora v Třeboni, určitě nebudete litovat.

Bertiny lázně Třeboň - místo, kde vás pohladí nejen na duši, ale ulehčí i vašim kloubům

Bertiny lázně Třeboň - místo, kde vás pohladí nejen na duši, ale ulehčí i vašim kloubům

Lázeňská péče v Třeboni má svou tradici trvání více než 100 let. Lázně se zaměřují na relaxaci, wellness a léčbu pohybového aparátu. Součástí lázeňského komplexu je bazén, sportovní areál s fitness a kurtem.

Další aktuality