Úvod > Aktuality > Za adventními tradicemi se vydejte do Národního zemědělského muzea v Praze

Za adventními tradicemi se vydejte do Národního zemědělského muzea v Praze

Vydáno 7. prosince 2018 Kultura
Národní zemědělské muzeum přichystalo pro své návštěvníky v budově na Letné na druhou adventní sobotu 8. prosince akci s názvem Advent v muzeu. Tradiční akce s ukázkou řemesel a tvůrčími dílnami nabídne i ochutnávky výrobků tradiční vánoční kuchyně.

Jak už bývá před Vánocemi v Národním zemědělském muzeu zvykem, i letos proběhne tradiční setkání nad vánočními zvyky a typickými řemesly pod názvem Advent v NZM Praha.
 
Na návštěvníky čeká především prezentace vánočních zvyků, původních lidových řemesel s praktickými ukázkami výroby a interaktivní dílny - zdobení vánočních perníčků, vánoční lucerničky a přáníčka anebo kurz pečení vánoční chaloupky.

Na muzejním dvoře proběhnou v 11 a 13 hodin ukázky adventního troubení, v 15 hodin bude prokázána pocta včelařů včelám, a to ambrožskými zpěvy na střeše muzea. "Třešničkou" dne pak bude rozsvícení vánočního stromu na muzejním dvoře v 17 hodin.

Muzeum otevře své brány už v 10 hodin dopoledne a bohatý program by měl podle organizátorů skončit v 17 hodin. Vstupné na akci zahrnuje také vstup do muzea a je na celý den sníženo na 30 Kč (pro děti), resp. 50 Kč pro dospělé.

Národní zemědělské muzeum - obory zemědělství ve všech podobách

Národní zemědělské muzeum - obory zemědělství ve všech podobách

Národní zemědělské muzeum nabízí kromě stálých expozic v Praze expozice ve svých pobočkách, krátkodobé výstavy, přednášky pro veřejnost, archiv, fotoarchiv a knihovnu. Od července 2017 se na střeše budovy otevřela vyhlídková terasa s piknikovou loučkou.

Vstup zdarma pro děti do Národního zemědělského muzea

Vstup zdarma pro děti do Národního zemědělského muzea

Při tvorbě expozic a výstav myslíme i na děti – a ty se u nás rozhodně nenudí! V expozicích najdou řadu interaktivních prvků a aktivit určených speciálně pro ně, od kvízů nebo herních simulátorů až po šlapací traktůrky. Základní vstupné do muzea činí 110 Kč, do 18 let vstup zdarma.

Malá muzejní farma

Malá muzejní farma

Na dvoře Národního zemědělského muzea v Praze je umístěna Malá muzejní farma, kde si můžete prohlédnout řadu rostlin i živočichů, především jako ukázku hospodářského chovu domácích zvířat a pěstování zemědělských plodin. Farma dále nabízí možnost adopce nebo patronátu muzejních zvířat.