Úvod > Aktuality > Vyzkoušejte jihočeské lázně a budete si bahnit

Vyzkoušejte jihočeské lázně a budete si bahnit

Vydáno 16. března 2019 Lázně a wellness
Jet do jihočeských lázní znamená bahnit si. Hlavní složkou zdejší lázeňské léčby totiž jsou rašelinové a slatinné koupele, rašelinové zábaly a další procedury, které využívají bohatá ložiska slatiny z Borkovických blat a rašeliniště v okolí Třeboně. Jsou pro vás připravené specializované programy zaměřené na regeneraci, relaxaci a fitness, pro dámy jsou připravené zkrášlovací a wellness procedury, pro pány energické, pro seniory revitalizační, pro zamilované romantické pobyty v lázních. Stačí si jen vybrat!

Máte bolavá záda? V Bechyni si s tím poradí

Wellness zádaZáleží jen na vás, které místo si vyberete – budou to Lázně Bechyně, jedny z nejstarších slatinných lázní v Čechách, známé svými úspěchy v léčbě poruch pohybového ústrojí? Právě teď si můžete v Bechyni vybrat z mnoha nabídek s mimosezónními slevami. Nabídnou vám zde například pobyt "Beauty", "Bolavá záda", "Redukce váhy", "Relax", "Senior" nebo "Víkend plus".

Léčí se tu především artritidy a artrózy, Bechtěrevova choroba, metabolická onemocnění s postižením kloubů, bolestivé syndromy šlach a svalů, předoperační a pooperační stavy, osteoporóza, nemoci nervové a další. Slatina, dovážená z vlastního rašeliniště na nedalekých Komárovských blatech, je zdejším hlavním přírodním léčivým zdrojem.
 

Dubnové slevy v třeboňských lázních

Lázně TřeboňTřeboňský lázeňský provoz je rozdělen do dvou lokalit, do historických Bertiných lázní a do moderního komplexu Lázní Aurora. Jeho součástí je aquapark Wellnesscentrum Aqua viva se slanou vodou a spoustou vodních atrakcí.

Bertiny lázně měly tento rok projít velkou rekonstrukcí, která však byla o rok odložena. Příjemné lázně blízko centra města tak nabízejí letos velikonoční pobyty (od 18. do 22. dubna) a od 1. do 18. dubna na všechny objednané pobyty 15% slevu.

Stejnou slevu na všechny pobyty objednané v dubnu nabízí také Lázně Aurora. Zde připravili i speciální pobytové balíčky, např. 4denní "Harmonie", 7denní "Viva Exkluziv" či 10denní "Relax".
 

Lázně Vráž vás potěší komorní zámeckou atmosférou

Lázně VrážKomornější atmosféru nabízí Lázeňské sanatorium Vráž poblíž Písku. Srdcem lázní je novogotický zámeček, někdejší letní rezidence rodu Lobkowiczů, bezbariérově propojený s dalšími objekty. Léčba v lázních je zaměřena hlavně na nemoci nervového a pohybového ústrojí a rehabilitaci. V rozmanité nabídce lázní nechybí léčebné pobyty, ale i relaxačních pobyty s wellness.

Lázně nabízejí pobytový prgram na víkend, ale i na týden. Naleznete zde bohaté možnosti sportovního a kulturního vyžití, jedinečnou okolní přírodu a nepřeberné množství výletů po okolních přírodních, kulturních a technických památkách.
Lázně Aurora – odpočinek na břehu Světa

Lázně Aurora – odpočinek na břehu Světa

Pobytem v této oblasti jižních Čech rozhodně nemůžete nic zkazit, pokud vše chcete spojit s ozdravným lázeňským pobytem, zkuste třeba Lázně Aurora v Třeboni, určitě nebudete litovat.

Bertiny lázně Třeboň - místo, kde vás pohladí nejen na duši, ale ulehčí i vašim kloubům

Bertiny lázně Třeboň - místo, kde vás pohladí nejen na duši, ale ulehčí i vašim kloubům

Lázeňská péče v Třeboni má svou tradici trvání více než 100 let. Lázně se zaměřují na relaxaci, wellness a léčbu pohybového aparátu. Součástí lázeňského komplexu je bazén, sportovní areál s fitness a kurtem.

Wellnesscentrum Aqua viva - Lázně Aurora Třeboň

Wellnesscentrum Aqua viva - Lázně Aurora Třeboň

Navštivte Wellnesscentrum v Třeboni - bazénový komplex se slanou vodou a nabídkou spousty vodních atrakcí (tobogán, divoká řeka, chrliče, whirlpooly, hydromasážní lavice atd.). Areál nabízí ubytování v apartmá De Luxe.

Relaxace v jihočeských lázních Vráž

Relaxace v jihočeských lázních Vráž

Nedaleko Písku, v romantickém prostředí lesnaté krajiny v údolí Otavy, najdete lázeňský komplex Vráž. Základem pro poskytování lázeňské péče se stala budova zámku postaveného v roce 1875 v novogotickém slohu českým šlechtickým rodem Lobkowiczů, který zde měl až do roku 1926 svou letní rezidenci.

Lázně Bechyně - léčení, wellness a relaxace v klidném prostředí

Lázně Bechyně - léčení, wellness a relaxace v klidném prostředí

Lázně Bechyně jsou jedny z nejstarších slatinných lázní v Čechách, známé svými úspěchy v léčbě poruch pohybového ústrojí. Využívají nejmodernější léčebné metody.

Další aktuality