Úvod > Aktuality > Vyjeďte si na kole za hudbou s festivalem Concentus Moraviae

Vyjeďte si na kole za hudbou s festivalem Concentus Moraviae

Vydáno 13. června 2018 Kultura
Již tuto sobotu festival Concentus Moraviae nabídne netradiční programový den jako stvořený pro výlet s rodinou či partou přátel, s všeříkajícím názvem Hudba na kole. Hudbymilovní cyklisté všech generací budou moci 16. června usednout do sedel a vyrazit krásnou krajinou mezi Mikulovem, Lednicí, Valticemi a dolnorakouské oblasti Weinviertel, aby v krajích bohatých vínem i hudebními tradicemi zažili kombinaci nádherné přírody, lidské tvořivosti, lahodného vína i živé hudby mnoha žánrů. Na osmnácti zastávkách bude znít lidová hudba, jazz všech historických období, klasická hudba, ale také gospely a spirituály, středověké písně, šanson, hudba pro marimbu či crossoverová verze echtovního vídeňského šramlu.
Cesty s Hudbou na koleCesty s Hudbou na kole povedou Lednicko-Valtickým areálem a k dispozici bude letos opět shuttle bus, všechna hudební vystoupení jsou zdarma a probíhají od 10 do 17 hodin.

18 zastávek letošní Hudby na kole najdou zájemci v Mikulově, Sedlci, Hlohovci, Lednici, Valticích, Břeclavi, Podivíně a v dolnorakouském Weinviertelu: Schrattenbergu, Herrnbaumgartenu a Poysdorfu.

S muzikanty se však setkáte nejen ve městech, ale i u drobných památek Lednicko-Valtického areálu. Mezi dalšími hudebními stanovištěmi je například Janohrad, Kolonáda na Reistně, Dianin chrám (Rendez - Vous), zámek Lednice nebo Chrám Tří Grácií. Přijeďte se svými přáteli a rodinnými příslušníky a užijte si spojení živé hudby, místní gastronomie a krásné přírody bohaté lahodným vínem.
 

Na co se v rámci festivalu můžete ještě těšit?

Festival Concentus Moraviae zve během celého měsíce června na setkání s krásnou hudbou v unikátních prostorách hradů, zámků a dalších historických sálech. Letošním tématem festivalu je humor. Najdeme jej v hudbě středověku, u Wofganga Amadea Mozarta i u Antonína Dvořáka, jehož sedmá Humoreska bude znělkou festivalu. Humor nepřeberných forem nepostrádá ani tvorba řady
autorů 20. století, od Erika Satieho či Leoše Janáčka, přes Bohuslava Martinů, Johna Cagea, Györgyho Ligetiho po geniálního multižánrového mystifikátora Franka Zappu.
 
Mezinárodní hudební festival Concentus Moraviae probíhá v termínu 2. – 27. června 2018. Návštěvníky a umělce přivítají krásné historické sály a prostory zámků v Mikulově, Náměšti nad Oslavou, Velkém Meziříčí, Boskovicích, Lysicích, Rájci nad Svitavou, Slavkově u Brna, Miloticích u Kyjova, Moravském Krumlově, Žďáru nad Sázavou, Valticích i na hradě Pernštejně.
Zámek Mikulov - jeden z nejmalebnějších moravských zámků

Zámek Mikulov - jeden z nejmalebnějších moravských zámků

Silueta mohutného zámku je v krajině Pálavy viditelná už dáli. V jeho zdech pobývala řada známých osobností, mezi jinými i císař Napoleon. Čeká tu na vás expozice "Od gotiky po empír", expozice "Víno napříč staletími" obrazy z rodové sbírky Dietrichsteinů, zámecká knihovna i obří sud.

Zámek Valtice - za poznáním a vínem na jižní Moravu

Zámek Valtice - za poznáním a vínem na jižní Moravu

Dominantou Valtic je barokní zámek s kaplí a kostel Nanebevzetí Panny Marie. Kaple je využívána k hudebním produkcím. Zámek sloužil rodu Lichtenštejnů jako „rodinný domek“. Zpřístupněno je 21 místností zámku a nachází se zde také expozice o knížecí rodině, nově opravené sály a zámecké divadlo.

Mezinárodní hudební festival Concentus Moraviae 2019

Mezinárodní hudební festival Concentus Moraviae 2019

Skvostné zámecké i hradní sály, přívětivé kostelíky i impozantní katedrály jižní Moravy a Vysočiny vytvoří dokonalou kulisu hudebním programům.