Úvod > Aktuality > Vydejte se do korun stromů po setmění

Vydejte se do korun stromů po setmění

Vydáno 3. července 2018 Příroda
Stezka korunami stromů na Lipně nabízí o prázdninách nevšední zážitky - každé úterý, až do 28. srpna je zde prodloužena otevírací doba do 21. hodiny, zároveň zde proběhne také hudební vystoupení. Samotná Stezka korunami stromů bude vždy samozřejmě také zajímavě nasvícená. Příjemným bonusem navíc je, že vstupné na jednotlivé koncerty je zahrnuto v ceně klasické vstupenky na Stezku korunami stromů.
Lipno stezka v nociKaždé úterý od července do srpna má Stezka korunami stromů na Lipně prodlouženou otevírací dobu, a to do 21:00. Ve vyhlídkové věži se navíc bude konat řada hudebních vystoupení, vždy od 19:00, které slibují příjemnou atmosféru spojenou s kvalitní muzikou. Tobogán je od 20:00 hodin uzavřen. Stezka je a otevřena do 21:00 hodin a na koncert a zpět můžete vyjet lanovkou, která je v provozu do 21:30 hodin.

V červenci tak proběhne například koncert Tria Budvicence (10.7.) - komorní soubor složený ze členů Jihočeské filharmonie včetně jejího koncertního mistra. Budějovický kytarista a zpěvák Josef Fojta vystoupí 24.7. a na stezku přivážejí jak autorské věci, tak skvělý světový repertoár od Boba Dylana, Radiohead a dalších. Na alternativní harmonikáře se můžete těšit 14.8. a vystoupení zakončí skupina Bonsai č. 3 - vítězové poslední jihočeské Porty, ale především skvělá kapela, která již mnoho let patří neodmyslitelně k jihočeské folkové scéně.

Příjemným bonusem celé akce je, že vstupné na jednotlivé koncerty je zahrnuto v ceně klasické vstupenky na Stezku korunami stromů.
Stezka korunami stromů s tobogánem u Lipna

Stezka korunami stromů s tobogánem u Lipna

První stezka korunami stromů v České republice je otevřená celoročně. Stezka v délce 372 m z dřevěné konstrukce je citlivě zasazena do smíšeného lesa a při maximálním stoupání 2 - 6% se dostanete až do 24 metrové výšky. Stezka je zakončena 40metrovou vyhlídkovou věží.