Úvod > Aktuality > Vydejte se za poklady Fotoateliéru Seidel za úplňku

Vydejte se za poklady Fotoateliéru Seidel za úplňku

Vydáno 21. srpna 2018 Kultura
Srpnový úplněk je dalším večerem, kdy bude mimořádně otevřené Museum Fotoateliér Seidel v Českém Krumlově. Už v sobotu 25. srpna se vám naskytne mimořádná příležitost stát se hosty atelieru a nasát jedinečnou atmosféru domu Seidelových. Čeká vás prohlídka s výkladem kostýmovaných průvodců a v dobovém osvětlení.
Prohlídky za úplňku nazvané „Letní úplňky Fotoateliéru Seidel“ jsou připraveny v čase ve 20:00, 21:00, 21:30 a 22:00 hodin. Za jedinečným zážitkem se do muzea můžete vypravit 24. srpna. Ve večerní náladě ještě více vynikne silný příběh domu Seidelových, jehož ozdobou je autenticky dochovaný fotoateliér. Právě o srpnovém úplňku budete mít větší příležitost vcítit se do osudů lidí, kteří zde žili, pracovali nebo se tu nechávali fotografovat.
 

Letní úplněk s promítáním

Fotoateliér SeidelK muzeu patří i zahrady, které nyní vypadají podobně jako za časů rodiny Seidelovy. Při pěkném počasí budou centrem dění, protože organizátoři na úplněk připraví noční projekci vzácných fotografií ze Seidelovy sbírky. Promítnou celkem 120 snímků, které diváky zavedou nejen do Krumlova před staletím, ale také na Šumavu a další místa. V roce 2018 pro vás kurátor Petr Hudičák připravil výběr zajímavých fotografií a příběhů, které se mu za poslední rok podařilo objevit a získat.

Jelikož je o prohlídky velký zájem, doporučujeme včasnou rezervaci na webu muzea, telefonu 380 712 354 nebo emailu info@seidel.cz.
Museum Fotoateliér Seidel v Českém Krumlově

Museum Fotoateliér Seidel v Českém Krumlově

Jedinečné místo, kde v 19. století vznikla tradice fotografie, místo, kde se zastavil čas. Odborníci i laici se mohou seznámit s unikátním fotografickým dílem Josefa Seidla a jeho syna Františka, které čítá téměř 140 tisíc skleněných desek i celuloidových negativů.