Úvod > Aktuality > Posázavský Pacifik vyrazí v sobotu z Prahy-Braníka do Sázavy

Posázavský Pacifik vyrazí v sobotu z Prahy-Braníka do Sázavy

Vydáno 6. července 2018 Zážitky
V sobotu 7. července vyjede z nádraží Praha-Braník na trať legendárního „Posázavského Pacifiku“ parní vlak, který bude sestaven z historických vozů 3. třídy a bufetového vozu. Poveze jej parní lokomotiva 423.041 „Velký bejček“. Vlak bude odjíždět v 9:05 z branického nádraží a pojede přes Davli a Čerčany do Sázavy. Vlak pak pojede ještě 18. srpna do Kácova a 1. září do Vlašimi.
Posázavský PacifikKromě překrásného okolí železniční tratě vybudované v kaňonu řeky Sázavy s několika tunely a kamennými viadukty mohou cestující z parního vlaku navštívit mnoho kulturních památek v Posázaví.

V Týnci nad Sázavou lze navštívit týnecký hrad nebo nedalekou zříceninu hradu Zbořený Kostelec. Atraktivním cílem je také Vojensko-historické muzeum v Lešanech (ze zastávky Krhanice) nebo Regionální muzeum těžby zlata v Jílovém u Prahy. V cílové stanici Sázavě lze navštívit starobylý Sázavský klášter nebo Centrum sklářského umění – Huť František. Pro cestující bude také připravena vyhlídková jízda ze Sázavy do Ledečka a zpět.

Do tunelu s PacifikemHistorický vlak bude tuto sobotu odjíždět z Prahy-Braníka v 9:05 a do cílové stanice Sázava přijede ve 12:15. Odtud bude pro zájemce připravena vyhlídková jízda do Ledečka a zpět, odjezd ze Sázavy bude ve 14:15. Na zpáteční cestu do Prahy se vlak vydá ze Sázavy v 15:54. Zpáteční jízdenka z Prahy do Sázavy stojí 320 korun, v prodeji budou také rodinné jízdenky, jízdenky pro kratší úseky a zlevněné jízdenky pro děti. V soupravě vlaku budou zařazeny historické vozy řady Ce „Rybáky“. Při cestě bude možné osvěžit pivem Ferdinand nebo si zakoupit upomínkové předměty v bufetovém voze.

Parní vlak Českých drah na tzv. Posázavského pacifiku pojede v průběhu léta ještě dvakrát: 18. srpna na Kácovskou pouť a 1. září do Vlašimi. Předprodej jízdenek a místenek probíhá na nádraží Praha-Braník denně od 7 do 18 hodin a na nádraží Praha Masarykovo u mezinárodní pokladny denně od 8 do 18 hodin.
Zřícenina hradu Zbořený Kostelec

Zřícenina hradu Zbořený Kostelec

V přírodní rezervaci nad řekou Sázavou se tyčí zřícenina královského hradu Zbořený Kostelec, která je volně přístupná. Počátky dějin hradu nejsou doloženy. První písemná zmínka o Zbořeném Kostelci (původně se jmenoval Kostelec nad Sázavou) pochází z roku 1341.

Hrad Ledeč nad Sázavou - perla Posázaví

Hrad Ledeč nad Sázavou - perla Posázaví

Ledečský hrad se vypíná na vápencovém ostrohu nad řekou Sázavou. Během staletí se na hradě vystřídala řada majitelů, kteří upravovali původně gotický hrad renesančně a barokně. Dnes zde můžete navštívit Městské muzeum a v sezóně i hradní věž s vyhlídkou.

Posázavský pacifik - cesta za nostalgií a zážitky na železnici

Posázavský pacifik - cesta za nostalgií a zážitky na železnici

Posázavský Pacifik je externí železniční dopravce působící v Posázaví. Nabízí možnost uspořádání tématického výletu historickým motorovým vozem M 262.045 s přípojným bufetovým vozem Balm, ale i jinými typy historických železničních vozidel a sezónní turistické vlaky a příležitostné jízdy.

Posázavská stezka - česká trempská klasika

Posázavská stezka - česká trempská klasika

Naučná stezka prochází údolím řeky Sázavy a po svazích vrchu Medník. Začíná i končí na železniční zastávce Petrov u Prahy. Seznámíte se na ní nejen s přírodními poměry, ale také o stavbě železniční trati Posázavského pacifiku, řece Sázavě, vodáctví a historii trampingu.

Expozice trampingu v Jílovém u Prahy - tramping a příroda dolního Posázaví

Expozice trampingu v Jílovém u Prahy - tramping a příroda dolního Posázaví

Expozice "Tramping a příroda v jižním okolí Prahy" je věnována krajině mezi Kocábou, Vltavou a Sázavou a historii trampského hnutí. Právě v jižním okolí Prahy totiž tramping kolem roku 1918 vznikal.

Regionální muzeum v Jílovém u Prahy - Dolů do dolu

Regionální muzeum v Jílovém u Prahy - Dolů do dolu

Muzeum se specializací na těžbu zlata sídlí v historické budově zvané Mince v dolní části náměstí, kde byl do roku 1420 horní úřad. Zatímco o Kutné Hoře a Jihlavě se kdysi hovořilo jako o stříbrných pokladnicích Českého království, v okolí Jílového se rozkládal zlatonosný revír.

Železniční viadukt Žampach

Železniční viadukt Žampach

Kamenný most na Žampachu je dle některých zdrojů nejvyšší kamenný železniční most v České republice, podle jiných pramenů dokonce v Evropě. Nachází se na trati "Posázavského pacifiku" mezi stanicemi Jílové u Prahy a Luka pod Medníkem.

Další aktuality

21.2.
2019
Tipy kam o víkendu s dětmi

Tipy kam o víkendu s dětmi

Střední Čechy | Zážitky
21.1.
2019
Máslovice v sobotu ožijí masopustem

Máslovice v sobotu ožijí masopustem

Střední Čechy | Zážitky