Úvod > Aktuality > Zoo Ostrava prodloužuje otvírací dobu a nabízí nové komentované setkání

Zoo Ostrava prodloužuje otvírací dobu a nabízí nové komentované setkání

Vydáno 28. srpna 2017 Příroda
Zoo Ostrava potěší na konci prázdnin všechny milovníky zvířat. Vzhledem k přílivu návštěvníků bude v ostravské zoologické zahradě první tři dny v září otevřeno jako v srpnu. Lidé se mohou těšit i na nově zařazené komentované krmení loriů. V neděli 27. srpna 2017 navíc zoo přivítala letošního 400 000. návštěvníka.

Prodloužení otvírací doby a komentované setkání u loriů

PapoušekV září se posouvá zavírací doba zoo na 18 hodin (pavilony a pokladny se zavírají v 17 hod.). Vzhledem k přílivu návštěvníků však zůstane Zoo Ostrava až do konce prázdnin, tj. do neděle 3. září však zůstává zoo otevřena do 19 hodin, pavilony a pokladny do 18 hodin.

Návštěvníci se mohou těšit i na prázdninový program komentovaných setkání, tj. každý den. Nově je do harmonogramu zařazeno komentované krmení loriů v průchozí voliéře Papua. Odvážné děti i jejich rodiče si zde mohou za dohledu ošetřovatele nakrmit dva druhy loriů, kteří zde létají nad hlavami návštěvníků. Krmení probíhá za pěkného počasí každé úterý a čtvrtek v 11:30 hod.
 

Jubilejní návštěvník

Jubilejní návštěvníkV neděli 27. srpna prošel branou ostravské zoologické zahrady letošní 400 000. návštěvník. Stal se jím Luboš Augustin, který do zoo přijel se svou rodinou ze Sázavy u Žďáru nad Sázavou. Pro návštěvu zoo se rozhodl navzdory svému momentálnímu zdravotnímu omezení. Díky možnosti bezplatného zapůjčení invalidního vozíku u vstupu do zoo si mohl návštěvu zoo se svými blízkými užít i s nohou v sádře. Augustinovi obdrželi pamětní list a upomínkové předměty zoo. Jubilejního návštěvníka v zoo přivítali jen o několik dní později, než tomu bylo vloni. I letos se tedy předpokládá, že by se zoo v Ostravě mohla dočkat překročení hranice půl milionu v počtu návštěvníků.
Zoologická zahrada Ostrava - příroda na dosah

Zoologická zahrada Ostrava - příroda na dosah

Rozsáhlá Zoo leží v lesoparku v městské části Stromovka. Nejcennějšími chovanými zvířaty jsou vzácné druhy lemurů, např. lemuři Sclaterovy nebo lemuři rudobřiší. Ostravská Zoo je jedinou zahradou v ČR, která je chová. Mezi populární expozice patří Safari asijských kopytníků, Amazonie nebo Mokřady.

Další aktuality

5.6.
2019
Víkend otevřených zahrad připravili v Arboretu Nový Dvůr

Víkend otevřených zahrad připravili v Arboretu Nový Dvůr

Severní Morava a Slezsko | Příroda
30.5.
2019
Zoo Ostrava zve na prohlídky botanického zázemí

Zoo Ostrava zve na prohlídky botanického zázemí

Severní Morava a Slezsko | Příroda
1.5.
2019
Sezóna rododendronů v Zoo Ostrava začíná

Sezóna rododendronů v Zoo Ostrava začíná

Severní Morava a Slezsko | Příroda