Úvod > Aktuality > Vánoce v Kutné Hoře budou sladké

Vánoce v Kutné Hoře budou sladké

Vydáno 5. prosince 2018 Gurmánská turistika
Již tuto sobotu, 8. prosince, provoní historické centrum Kutné Hory zimní cukrářské slavnosti s názvem Sladké Vánoce. Ty letos nabídnou sladké speciality místních cukrářů a na čtyřech menších vánočních trzích najdete také pěkné lokální výrobky. Atmosféru podtrhnou tóny varhan z chrámu sv. Barbory a na své si přijdou i děti.
Tradiční akcí Kutné Hory v období adventu jsou Sladké Vánoce – sladká ochutnávková stezka se sněhulákem Ferdou po cukrárnách a kavárnách. Letos tato oblíbená akce proběhne v sobotu 8. prosince od 10:00 do 17:00 hodin. 

Sladké Vánoce jako vždy nabídnou možnost zavítat k místním cukrářům, kavárníkům a čokolatérům, kteří si pro tuto příležitost připravili speciální sladká potěšení. Vánočně laděná menu najdete také v několika restauracích.

Těšit se můžete například na čokoládové pralinky s vánočními příchutěmi v Café Dačický. Novinkou je čerstvě otevřená rodinná kavárnička Lemanta! Najdete ji v ulici Uhelná 599 a přichystala si speciálně pro Sladké Vánoce perníkový závin, vaječňák, svařák a horkou jahodu! Najdete v ní ale také domácí džemy, sirupy, sušené ovoce a cukroví. Mezi již tradičně zapojené cukrárny patří Cukrárna U Kamila. Ta letos chystá vánoční řezy ve čtyřech příchutích. Restaurace Hruškovna láká na speciální menu o několika chodech, kde samozřejmě nebudou chybět hrušky.
Dačického dům v Kutné Hoře

Dačického dům v Kutné Hoře

Nově otevřená interaktivní expozice! Rodný dům Mikuláše Dačického z Heslova (1555 až 1626) je významný pozdně gotickým jádrem a vrcholně barokní fasádou se zbytky gotických prvků.

Chrám sv. Barbory Kutná Hora - gotická památka UNESCO

Chrám sv. Barbory Kutná Hora - gotická památka UNESCO

Unikátní dílo vrcholné a pozdně gotické architektury, založené roku 1388, je spolu s historickým jádrem města zapsané na seznamu památek UNESCO. Podle historických pramenů měla velkolepá stavba dosahovat dvojnásobku dnešní délky.