Úvod > Aktuality > Valašský hortikomplex představí úrodu z polí, zahrad a sadů

Valašský hortikomplex představí úrodu z polí, zahrad a sadů

Vydáno 10. října 2018 Kultura
Letošní „úrodu z polí, zahrad a sadů“ představí Valašské muzeum v přírodě v rámci výstavy Valašský hortikomplex. Ta každoročně prezentuje ovoce, zeleninu, obiloviny a další plodiny. Výstavu si budou moci návštěvníci prohlédnout v prostorách Janíkovy stodoly v Dřevěném městečku od 13. do 21. října 2018. Otevřena bude dle návštěvní doby muzea, tj. od 9:00 do 16:00 hodin denně, mimo pondělí.
JablkaVýstava, kterou připravuje zemědělské oddělení Valašského muzea v přírodě, představuje ve dvou rovinách plodiny zemědělství z minulosti a ze současnosti. Pravidelně jsou k vidění odrůdy ovoce, okopanin a obilovin, které byly v minulosti pěstovány nejen na Valašsku. Tyto odrůdy a další zajímavosti může návštěvník přímo na místě srovnat s odrůdami současnými, které v poslední době dobývají český zemědělský trh. Většina vystavených vzorků plodin ze skupiny tzv. „starých odrůd“ jsou pěstovány v areálu Valašské dědiny v rámci problematiky „Zachování starých a krajových odrůd zemědělských plodin“.
 
V neděli 21. října se od 10:30 do 12:30 koná v konferenčním sále budovy Sušáku přednáška na téma „Podnože pro ovocné stromky.“ Přednášet bude p. Miroslav Přasličák.
Úroda z polí, zahrad a sadů aneb Valašský hortikomplex (2)

Úroda z polí, zahrad a sadů aneb Valašský hortikomplex

Pravidelnou součástí programové nabídky Valašského roku je výstava Valašský hortikomplex. Prezentuje ovoce, zeleninu, obiloviny a další plodiny pěstované v minulosti nejen na Valašsku.