Úvod > Aktuality > V sobotu proběhne v Chebu Muzejní noc

V sobotu proběhne v Chebu Muzejní noc

Vydáno 25. května 2018 Kultura
V sobotu 26. května proběhne v prostorách Muzea Cheb již XIV. ročník Festivalu muzejních nocí 2018. Letošní chebská Muzejní noc s podtitulem „První republika...i tak to mohlo býti, pojďte s námi slaviti“ se ponese v duchu oslav 100. výročí založení našeho státu. V muzeu se tak přenesete v čase a na vlastní kůži zažijete prvorepublikovou atmosféru. Mimo zajímavých expozic bude k vidění i film s Vlastou Burianem "U pokladny stál" za symbolické vstupné 1 Kč. Velkým lákadlem bude jistě možnost vyfotografovat se v dobovém ateliéru s doplňky ze začátku 20. století.
Muzeum chebV sobotu 26. května 2018 proběhne v prostorách Muzea Cheb již XIV. ročník Festivalu muzejních nocí 2018. Letošní chebská Muzejní noc má název "První republika…i tak to mohlo býti, pojďte s námi slaviti" a ponese se v duchu oslav 100. výročí založení našeho státu. Na slavnostním zahájení v 18:00 vystoupí taneční soubor Malika Lajla a v 19:00 se nejen děti mohou těšit na Velkou policejní pohádku - scénické čtení v podání herců Západočeského divadla v Chebu. Od 20:30 bude mít ve Valdštejnské obrazárně premiéru film s Vlastou Burianem "U pokladny stál" za symbolické vstupné 1 Kč.

V expozici muzea bude pro návštěvníky přichystáno několik novinek, jako například dobový krejčovský salón, rodinné loutkové divadlo, prvorepubliková škola nebo hračky, se kterými si hrály děti před sto lety. Velkým lákadlem bude jistě možnost vyfotografovat se v dobovém ateliéru s doplňky ze začátku 20. století. Po celý večer budou mít návštěvníci možnost relaxovat v prvorepublikové kavárně u výborné kávy a poctivého domácího dezertu. Klid a pohodu všech zúčastněných budou střežit četníci z Habartova.
Pachelbelův dům - krajské muzeum Cheb

Pachelbelův dům - krajské muzeum Cheb

Muzeum města Chebu, které patří mezi nejstarší regionální muzea v Čechách bylo otevřeno roku 1874 v bývalém Městském domě, jednom z nejstarších měšťanských domů na chebském náměstí, který bývá po nejznámějším ze svých majitelů označován také jako Pachelbelův dům.