Úvod > Aktuality > V Lázních Teplice vyzkoušejte nové termální bazény Thermalium

V Lázních Teplice vyzkoušejte nové termální bazény Thermalium

Vydáno 20. prosince 2018 Lázně a wellness
Termální prameny v Teplicích jsou nyní veřejnosti dostupné v daleko větší míře než kdy jindy. Začátkem prosince byl v teplických lázních zahájen provoz Thermalia - nového komplexu termálních bazénů. Unikátní je nejen svou velikostí, ale také teplotou a složením vody. Teplické prameny zde dostaly největší prostor za celou svou historii.
ThermaliumTepličanům, lázeňským hostům a všem návštěvníkům Teplic nyní slouží 450 m2 Pravřídla. Termální pramen je v novém Thermaliu v plné koncentraci a hned ve dvou bazénech. V hlavní léčivé lázni jeho účinky podporuje na sto masážních a rehabilitačních prvků, ve vedlejší aktivní lázni je teplota pramene lehce snížena, aby byla vhodná k plavání. Návštěvníci Thermalia mohou využít také Kneippův chodník i několik druhů saun s různou teplotou a vlhkostí vzduchu.

Thermalium saunaThermalium vyrostlo v samém středu Lázeňského domu Beethoven, na místě původního bazénu. Ten po 20 letech nepřetržitého provozu dosloužil, a tak v listopadu 2017 teplické lázně zahájily největší projekt za poslední desítky let. Intenzivní práce vyústily na jaře 2018 v dílčí cíl rekonstrukce, v kompletně obnovené termální koupele. Po 13 měsících od zahájení přestavby bylo dílo architekta Petra Sedláčka dokončeno a otevřeno pod názvem Thermalium.

Thermalium je otevřeno veřejnosti každý den, celé odpoledne i večer, zpravidla od 13 až do 21 hodin. O Vánocích se otevírací doba lehce mění. 20. 12. je otevřeno od 16 do 21 (sauny 17 - 21). V pátek 21. 12. bude otevřeno od 13 do 18. Ve dnech 22. až 26. 12. je zavřeno. Otevře se až od 27. do 30. 12. od 9 do 21 (sauny 13 - 21) a 31. 12. od 9 do 16 hodin. Na Nový rok bude otevřeno od 15 do 21 hodin.
Thermalium v Lázních Teplice

Thermalium v Lázních Teplice

V lázeňském domě Beethoven v Teplicích naleznete nové termální centrum. Minerální voda zabírá 450 metrů čtverečních. Vstup do lázní je bezbariérový a na hosty čekají různé atrakce.

Léčení v Teplicích - nejstarších lázních v ČR

Léčení v Teplicích - nejstarších lázních v ČR

Tradice lázeňství v Teplicích sahá do roku 762 a dle archeologických nálezů až do doby před Kristem. Teplice v Čechách jsou tedy nejstaršími lázněmi v České republice. Nyní můžete toto léčení založené na dlouhodobé tradici vyzkoušet i vy.

Další aktuality

20.5.
2019
Teplice zahajují lázeňskou sezónu

Teplice zahajují lázeňskou sezónu

Severozápadní Čechy | Lázně a wellness
17.10.
2018
Užijte si odpočinek v duchu Sissi v Lázních Teplice v Čechách

Užijte si odpočinek v duchu Sissi v Lázních Teplice v Čechách

Severozápadní Čechy | Lázně a wellness