Úvod > Aktuality > Historické slavnosti v Kolíně oslaví 250. výročí narození Napoleona Bonaparta

Historické slavnosti v Kolíně oslaví 250. výročí narození Napoleona Bonaparta

Vydáno 8. srpna 2019 Zážitky
V sobotu 10. srpna se budou v Kolíně konat již tradiční historické slavnosti na Kmochově ostrově. Letošním tématem je empír a doba císaře Napoleona Bonaparta, od jehož narození (15. srpna 1769) letos uplyne 250 let. Můžete se těšit na dobové tržiště a ukázky řemesel, výstavu dobových zbraní, výuku tanců, šerm, divadlo, dobovou hudbu a další.
NapoleonHistorická slavnost na Kmochově ostrově se letos ponese v duchu empíru, tedy slohu z přelomu 18. a 19. století, který dostal své pojmenování podle francouzského císaře a vojevůdce Napoleona Bonaparte, od jehož narození letos uplyne rovných 250 let.

Program na hlavní scéně bude probíhat od 10 do 18 hod. Přijďte si prohlédnout vojenské ležení francouzských a rakouských vojáků, historická děla s ukázkami, polní lékárnu, felčara a jeho umění či dobová zátiší a dekorace jako stvořené pro památeční fotku. Velmi zajímavá bude také ukázka odlévání kulí do pušek.

Páni z KolínaTaké na vedlejší scéně budou během dne probíhat krátká taneční a divadelní vystoupení, pantomima nebo pásmo pro děti. Můžete se také těšit na sokolníka nebo ukázky exotických hadů. Doprovodnou akcí bude prodejní výstava bankovek od dob Napoleona po rok 1970. A nebude chybět ani sám císař Napoleon s chotí Marií Luisou.

K atmosféře starých časů neodmyslitelně patří jarmark. Stánky nejen se šperky, keramikou, dřevěnými hračkami, dětskou dílnou nebo občerstvením budou i letos součástí historických slavností.
Rozhledna Maják na Kmochově ostrově v Kolíně

Rozhledna Maják na Kmochově ostrově v Kolíně

Drobná stavba z roku 2015 s vyhlídkovou plošinou ve výšce 4 metry nad zemí a asi 8 metrů nad hladinou řeky Labe. Z rozhledny je omezený výhled na řeku, Masarykův most, část městské části Zálabí a severní frontu domů historického jádra města.

Další aktuality

19.8.
2019
Tipy kam o víkendu s dětmi

Tipy kam o víkendu s dětmi

Střední Čechy | Zážitky
17.8.
2019
Vyjeďte si parníkem na Mělník

Vyjeďte si parníkem na Mělník

Střední Čechy | Zážitky
13.8.
2019
V zámeckém parku Hořovice si projdete cestu za pokladem

V zámeckém parku Hořovice si projdete cestu za pokladem

Střední Čechy | Zážitky