Úvod > Aktuality > V Kolíně potkáte mušketýry a Albrechta z Valdštejna

V Kolíně potkáte mušketýry a Albrechta z Valdštejna

Vydáno 10. srpna 2018 Zážitky
V sobotu 11. srpna se budou v Kolíně konat již tradiční historické slavnosti na Kmochově ostrově. Letošním tématem je doba mušketýrů a války třicetileté 1618 – 1648. Můžete se těšit na dobové tržiště a ukázky řemesel, výstavu dobových zbraní, výuku tanců, šerm, divadlo, dobovou hudbu a další.
Vojáci třicetileté válkyHistorické dny na Kmochově ostrově jsou letos věnovány duchu doby třicetileté války, jelikož si letos připomínáme 400 let od jejího začátku. Program na hlavní scéně bude probíhat od 10 do 18 hod. Přijďte si prohlédnout vojenské ležení císařských i švédských vojáků, poslechnout si dobovou hudbu - dvorskou i rozvernou nebo zhlédnout a třeba se i naučit historické tance.

Uvidíte výcvik mušketýrů, pikenýrů nebo  halapartníků. Můžete zažít setkání s kejklířem i mistrem popravčím na císařském dvoře i verbování ve vojenském ležení. Čeká na vás sokolník, exotičtí hadi, dobové tržiště, stará řemesla, naučná stezka, ukázka lití kulí do mušket nebo výstava zbraní a výstroje 17 století. Na shledání s vámi se těší také sám císařský generalisimus, vévoda Albrecht z Valdštejna s doprovodem. Ten přijede v 13:40 (slavnostní uvítání) a zdrží se až do 18:00 hodin.