Úvod > Aktuality > Užijte si neděli v Zoo Praha s gorilami a ohroženými druhy zvířat

Užijte si neděli v Zoo Praha s gorilami a ohroženými druhy zvířat

Vydáno 22. dubna 2018 Příroda
Zoo Praha připravilo pro své návštěvníky na neděli 22. dubna nabitý a pestrý program, který jistě zaujme všechny věkové kategorie. Těšit se můžete na komentovaná krmení, narozeninovou oslavu u goril i představení in-situ projektů pražské zooologické zahrady zábavnou formou.

Velké oslavy u goril

Gorilče AjabuTřetí dubnovou neděli naplánovala Zoo Praha ve znamení Světového dne země, který upozorňuje na ohrožené druhy zvířat. Jedním z nich jsou také gorily nížinné. Ty pražské čeká v neděli dvojitá oslava – nejmladší člen tlupy Ajabu oslaví druhé narozeniny, Kiburi osmé.

Chovatelé jim předají dárky v podobě proutěných košů se zeleninou, rozkvetlých větví špendlíků a kousků bambusu vyplněných zdravými dobrotami. Komentovaná oslava začne v 15 hodin.
 

Vyberte si z komentovaných krmení

Zoo Praha sloniKomentovaná krmení probíhají o víkendech a státních svátcích. Navštivte zvířata tehdy, kdy jsou nejaktivnější, a odhalte zajímavosti z jejich života. Setkání s oblíbenými zvířaty doplněná poutavým vyprávěním se konají po celý den! Venkovní program probíhá za hezkého počasí, takže se dnes máte na co těšit. A že je z čeho vybírat: můžete navštívit hrabáče (Africký dům 10:00), tapíry (10:30), tučnáky (11:00), žirafy (11:30, Africký dům), losů (13:00), varanů (Indonéská džungle 13:00), cvičení lachtanů (13:30), setkání u loriů (pouze neděle 13:30), komentované setkání u plazů (Pavilon šelem a plazů ve 14:00, koná se jen v neděli), setkání u  supů (pouze neděle 14:00), koně Převalského (14:00), lemuři (14:30), sloni (14:30), setkání u ibisů (15.30).
 

Projekty pražské zoo na záchranu ohrožených druhů

Koně PřevalskéhoPo celý den bude Zoo také připomínat Earth Day - významný den upozorňující na ohrožené druhy zvířat a formou her představí in-situ projekty. Pražská zoologická zahrada dnes není jen atraktivním turistickým cílem, ale také institucí, která dlouhodobě usiluje o záchranu ohrožených druhů zvířat. Vede plemenné knihy 14 druhů živočichů a podílí se na projektech ochrany volně žijících populací. Nejenže úspěšně odchovává ohrožené druhy, ale v neposlední řadě je napomáhá chránit přímo v místě jejich přirozeného výskytu.

V mnoha záchranných projektech kombinuje oba přístupy a navrací zvířata odchovaná v Zoo Praha do volné přírody ve své původní domovině. Jedním ze stěžejních in-situ projektů pražské zoo je projekt Návrat divokých koní, jehož cílem je navrácení koní Převalského do Mongolska. Mimoto usiluje o ochranu goril v Africe a gaviála indického v Indii, reintrodukci orlosupů bradatých a supů mrchožravých a ochranu ptáků v jihovýchodní Asii. V Trojské kotlině podporuje ochranu užovek podplamatých.
Happy Mondays v Zoo Praha 2018/2019

Happy Mondays v Zoo Praha 2018/2019

Každé pondělí od ledna do prosince roku 2018 a 2019 nabízí Zoo Praha vstup za výhodné vstupné vybraným skupinám návštěvníků.

Zoo Praha - pátá nejlepší zoo na světě

Zoo Praha - pátá nejlepší zoo na světě

Zoologická zahrada hl. města Prahy se nachází v krásném, členitém terénu Trojské kotliny. Otevřeno má denně (včetně víkendů a svátků) od 9 hodin. Najdete zde 10 pavilonů, 150 expozic, 2 restaurace, 7 občerstvení, lanovou dráhu, vláček i další atrakce pro děti i dospělé.