Úvod > Aktuality > Užijte si hrnčířské slavnosti na zámku Nelahozeves

Užijte si hrnčířské slavnosti na zámku Nelahozeves

Vydáno 16. dubna 2018 Kultura
O víkendu 21. a 22. dubna se na zámku Nelahozeves koná již šestnáctý ročník Jarních hrnčířských slavností. Pro návštěvníky budou připraveny řemeslné stánky a dílny, bohatý doprovodný program, speciality zámecké kuchyně, ochutnávky a prodej lobkowiczkých vín a mnoho dalšího. Nově bude na Nelahozeves vypraven speciální parní vlak, který vyjede z nádraží Praha Braník v sobotu 21. 4. v 8:50 hodin.
zámek NelahozevesUž mnoho let znamená měsíc duben na zámku Nelahozeves Hrnčířské slavnosti, a ne jinak je tomu i letos. Kromě tradičních lákadel v podobě jarmarku s rozmanitými řemeslnými výrobky, pestrého programu pro děti, hudby, sladkých i slaných dobrot a Lobkowiczkého vína se můžete těšit na novinku! Cestu stylovou parní lokomotivou jako za časů Ferdinanda Zdenka, 10. knížete z Lobkowicz! Vlak vyjíždí z nádraží Praha Braník v sobotu 21. 4. v  8:50 a ze zámku odjíždí 17:09 hodin. Ať už přijedete parní lokomotivou nebo jiným vlakem Českých drah, při předložení jízdenky získáte 30% slevu na vstupné, které je za 140 Kč.

Hrnčířské trhyVíkendový program zahrnuje prohlídky zámecké expozice s průvodci v dobových kostýmech zvlášť pro dospělé a pro děti, ukázky sokolnictví, dobové hry nebo animační program s princeznou Polyxenou. Nebudou chybět ani pohádková představení Sváťova dividla (zahrada v 10:30, 12:30 a 14:30 hodin), koncert kapely Pozdní sběr (Rytířský sál v 11:30, 13:30 a 15:30 hodin) či posezení s harmonikou v zámeckém sklepení. Tam bude příjemná ochutnávka vín z Lobkowiczkého zámeckého vinařství Roudnice nad Labem. Pro děti se navíc chystají dílničky, malování na obličej, jízdy na koních a workshop se stavebnicí Seva (Dvořákův sál v 12:00, 14:00 a 16:00 hodin).

Vstupné stojí pro dospělé 140 Kč, děti a seniory 80 Kč a rodinné bude za 320 Kč. Vstupné nezahrnuje jízdu na koních (40 Kč), koncert kapely Pozdní sběr (100 Kč) a malování na obličej (60 Kč). Jako vždy doporučujeme rezervace doprovodných aktivit předem na tel. 315 709 111 nebo na e-mailu info@zameknelahozeves.cz.
Zámek Nelahozeves - rodné místo Antonína Dvořáka

Zámek Nelahozeves - rodné místo Antonína Dvořáka

Renesanční zámek Nelahozeves, rodné místo hudebního skladatele Antonína Dvořáka, se těší oblíbenosti a hojné návštěvnosti. Mezi jeho největší lákadla patří expozice představující životní styl vlivné šlechtické rodiny v Čechách v 19. století.