Úvod > Aktuality > Trofeo Niké Jeseníky startuje již tento pátek!

Trofeo Niké Jeseníky startuje již tento pátek!

Vydáno 5. září 2018 Životní styl
Tradiční podhorská jízda veteránů se uskuteční v malebném a čistém prostředí Jeseníků ve dnech 7. až 9. září 2018. Jedná se o 19. ročník elegantní jízdy historických vozidel pod názvem Trofeo Niké Jeseníky 2018. Budete mít jedinečnou příležitost spatřit unikátní historické automobily z Čech, Moravy a Slovenska i ze zahraničí. V letošním roce budou k vidění zejména předválečné automobily, počínaje rokem 1912.
Trofeo NikéMáte rádi Jeseníky a automobilové veterány? Pak byste od 7. do 9. září 2018 měli být svědky elegantní jízdy historických vozidel Trofeo Niké Jeseníky. V letošním roce budou k vidění zejména předválečné automobily, počínaje rokem 1912, pole posádek vytvoří ucelený obraz technického vývoje automobilů od období před 1. světovou válkou až po 70. léta. K vidění budou automobily různých značek, různé provenience i charakteru.

Letos 19. ročník Trofeo Niké Jeseníky 2018 přinese velmi zajímavé a nové jezdecké výletní etapy za poznáním i zábavou, skvělý víkendový program v duchu oslav výročí 100let založení 1. republiky a vysoce příjemný elegantní sobotní večer s tancem i překvapením.


Program od pátku do neděle

Trofeo NikéPáteční dopoledne na Kopřivná Resort (12:00) přinese skvělou technickou podívanou pro malé i velké ve spolupráci se Světem techniky Ostrava - DOV, poté veteráni vyrazí pod vedením vítězné Tatry Karla Lopraise do obce Ryžoviště (13:00) a zakončení dne proběhne v Razové (15:00), kde se mohou všichni návštěvníci těšit na pravou prvorepublikovou zabíjačku! Celá expozice překrásných historických vozů bude připravena, jako muzem pod otevřeným nebem v čele s Karlem Lopraisem a jeho vítěznou tatrovkou. Navíc každý návštěvník, který bude dobově ustrojený bude zapojen do soutěže o pobyty. Akce se koná v Centru Slezská Harta.

Trofeo NikéV sobotu potěší veteráni diváky v Bruntále na zámku, Miloticích, Krnově, zámku Linhartovy a tradičně proběhne letmý start v Ludvíkově v paddocku Wellness hotelu Peras. Vyjíždí se už v 8:30 ráno přes Malou Morávku, Rudnou pod Pradědem a Staré Město. V Bruntále budou vozy v 9:00, do Milotic přijedou v 10:45 a v Krnově na náměstí je uvidíte okolo 12:00. Do zámku Linhartovy se pojede přes Opavice, Město Albrechtice, Holčovice, Heřmanovice, Vrbno pod Pradědem. Veteráni by tam měli dorazit ve 14:00 hodin. Před hotelem Peras budou okolo 16:00.

Neděle se ponese v rytmu etapy „Okolo Pradědu, historická auta i jejich majitele potkáte v Hotelu Holzberg v Suché Rudné (9:00), setkání proběhne klasicky v muzeu pod otevřeným nebem v Karlově Studánce (10:30-13:00) a slavnostní zakončení ve 14:00 se bude odehrávat na půdě mateřské obce Malá Morávka, v prostorách Horského hotelu Brans a Kopřivná Resort.
 

Pro všechny dobově oděné je připravena soutěž

TrofeoKaždým rokem si připravuje Trofeo Niké překvapení pro všechny fanoušky nádherných a vzácných automobilů s úžasnou historií. V rámci letošního ročníku se také připojí k oslavám 100. výročí vzniku republiky. Navštivte půdy a prarodiče, otevřete jejich šatníky a připravte se, soutěž začíná!

Připravte si oblečení z období první republiky, pěkně se ustrojte a navštivte libovolnou zastávku letošního ročníku Trofeo Niké (Malá Morávka, Kopřivná resort, Horský hotel Brans, Ryžoviště, Razová, Bruntál, Krnov, Linhartovy, Holzberg, Karlova Studánka). Zastavte se a vyfoťte se na stánku Moravskoslezského kraje, který vám bude k dispozici v Krnově a Karlové Studánce, nebo se vyfoťte s veteránem, který je účastníkem letošního 19. ročníku Trofeo Niké.

Fotografii pak uveřejněte na Instagramu s hashtagem #trofeonike nebo nahrajte na facebookový profil Trofeo Niké (musíte být zároveň fanoušky stránky - dát jí "like"). Soutěž začíná 7.9.2018 a končí 10.9.2019. Všechny vítěze vybere odborná porota složená mimo jiné z ambasadorů Trofeo Niké, kterými jsou Ivana Christová a Karel Loprais.
Wellness Kopřivná

Wellness Kopřivná

Vyzkoušejte nové wellness, které ještě voní novotou. Jedninečná atmosféra hor s výhledem do údolí Malé Morávky.

Střešní zahrada u Světa techniky v Ostravě

Střešní zahrada u Světa techniky v Ostravě

Svět techniky v sobě neukrývá pouze vnitřní expozice, součástí jedné z nich, Světa přírody, je také venkovní zahrada. Vznikla na obdélníkovém půdorysu střechy podél „zrcadla" čelní fasády. Autory návrhu a tvůrci kompozice jsou Ing. Arch. Josef Pleskot, zahradní architekt Ing. Zdenek Sendler a zahrad

Centrum Slezská Harta

Centrum Slezská Harta

Rekreační, rehabilitační a školící centrum Slezská Harta se nachází v jižní části obce Razová v Moravskoslezském kraji, na břehu vodní nádrže Slezská Harta. Celé území leží v hojně navštěvované turistické oblasti – Jeseníky.

Do Morávky po celý rok

Do Morávky po celý rok

Obec Morávka se rozkládá po obou březích stejnojmenné řeky v Beskydech. Krajina osobité krásy láká k rekreaci po celý rok.

Wellness Hotel Peras v Ludvíkově u Vrbna pod Pradědem

Wellness Hotel Peras v Ludvíkově u Vrbna pod Pradědem

Přijeďte do nově otevřeného Wellness Hotelu Peras v Jeseníkách a užijte si komfortní ubytování, skvělé jídlo ve zdehší restauraci, širokou nabídku wellness služeb a sportovní aktivity přímo v hotelu či v blízkém okolí! Wifi zdarma, parkování přímo před hotelem a moderní nekuřácké prostředí.

Zámek a muzeum v Bruntále - nahlédněte do sbírek velmistrů Řádu německých rytířů

Zámek a muzeum v Bruntále - nahlédněte do sbírek velmistrů Řádu německých rytířů

Na rozdíl od jiných zámků v České republice má zámek v Bruntále netradiční dispozici ve tvaru kruhové výseče s renesančním arkádovým nádvořím a hodinovou věží. V romantickém prostředí zámku byly natočeny i filmové pohádky - Císař a tambor a Zlatník Ondra.

Zámek Milotice - perla jihovýchodní Moravy

Zámek Milotice - perla jihovýchodní Moravy

Státní zámek Milotice, nazývaný perla jihovýchodní Moravy, je unikátně zachovaným komplexem barokních staveb a zahradní architektury v obci Milotice, asi 8 km od Kyjova, v regionu bohatých folklorních tradic a dobrého vína.

Zámek v Linhartovech

Zámek v Linhartovech

Linhartovský zámek byl vybudován v druhé polovině 16. století přestavbou linhartovské tvrze na renesanční sídlo a za dobu svojí existence několikrát zchátral.

Lázně Karlova Studánka - relaxace uprostřed Jeseníků

Lázně Karlova Studánka - relaxace uprostřed Jeseníků

Karlova Studánka jsou lázně s dvousetletou tradicí. Nachází se v pohoří Hrubý Jeseník v nadmořské výšce 800 m n. m. v malebném údolí říčky Bílá Opava. Lázně obklopené horskou přírodou se pyšní nejčistším vzduchem ve střední Evropě, celkovou atmosféru dotváří roubené lázeňské budovy.

Trofeo Niké Jeseníky 2019

Trofeo Niké Jeseníky 2019

Setkání historických veteránů a jejich milovníků se uskuteční ve dnech 5. - 8. září 2019.

Další aktuality

4.9.
2018
Ostrava letos hostí Kontinentální pohár v atletice 2018

Ostrava letos hostí Kontinentální pohár v atletice 2018

Severní Morava a Slezsko | Životní styl
4.9.
2018
Nový Jičín se na chvíli vrátí do období první republiky

Nový Jičín se na chvíli vrátí do období první republiky

Severní Morava a Slezsko | Životní styl