Úvod > Aktuality > Tři víkendové výlety pro milovníky vlaků a vláčků

Tři víkendové výlety pro milovníky vlaků a vláčků

Vydáno 12. října 2018 Zážitky
Milujete jízdu vlakem anebo vlakové modely stejně tak, jako vaše děti? Pak se všichni společně vypravte na víkendový výlet Cyklohráčkem do Slaného, rychlíkem do Loužné anebo na podzimní jízdy Rajnochovické lesní železnice! Pár tipů se najde i pro ty, kteří obdivují pestrý svět vlakových modelů.

Na výlety s Cyklohráčkem

Cyklohráček je rodinný výletní vlak přestavěný na velké pojízdné hřiště pro děti, který jezdí o víkendech, až do neděle 28. řijna 2018 z Prahy na Okoř a do Slaného.

sobotu 13. října se s ním můžete vypravit na výlet, jehož cílem bude Havelský jarmark a Slánské štrůdlování na Masarykově náměstí ve Slaném. Od 9 do 17 hodin se budou předvádět různá řemesla, k dispozici budou kreativní dílny pro malé i velké, projdete si farmářský trh a prohlédnete i ochutnáte štrúdly, přihlášené do místní soutěže.

O týden později, v sobotu 27. října, vyrazí Cyklohráček až do železničního muzea ve Zlonicích!
 

Rakovnickým rychlíkem do muzea v Lužné a Podzimní pojezdění

Vlakem se můžete vypravit také do železničního muzea v Lužné u Rakovníka. Rakovnický rychlík  vyjíždí v sobotu a neděli v 8:25 z Hlavního nádražíPraze a do Lužné přijede chvíli po půl jedenácté.

Společnost pro obnovu Rajnochovické lesní železnice, mezi Bystřicí pod Hostýnem a Valašským Meziříčím, pořádá o víkendu 13. a 14. října tradiční Podzimní pojezdění. Po oba dva dny bude otevřeno od 9:00 do 17:00 hodin.


Vlaky, Vláčky, Modely

model kolejištěŽelezniční modeláři Ostrava ve spolupráci se ZŠ Jugoslávská vás o víkendu 13. a 14. října zvou na výstavu Vlaky, Vláčky, Modely. Akce se koná v tělocvičně školy ZŠ Jugoslávská v Ostravě Zábřehu v sobotu a v neděli od 9:00 do 17:00.

Výstava modelové železnice čeká také ty zájemce, kteří navštíví v sobotu 13. října Klub Železničných modelařů Roztoky. Ti si pro příchozí připravili výstavu kolejiště s motivem železniční stanice Praha-Vysočany. Kolejiště je zhotoveno v mírce H0 1:87.
Cyklohráček - rodinný vlak z Prahy na Okoř a do Slaného

Cyklohráček - rodinný vlak z Prahy na Okoř a do Slaného

Každý víkend jezdí z Prahy na Okoř a do Slaného rodinný výletní vlak přestavěný na velké pojízdné hřiště. Cestou na výlet se v něm zabaví děti i rodiče.

Muzeum Českých drah v Lužné u Rakovníka - největší železniční muzeum v ČR

Muzeum Českých drah v Lužné u Rakovníka - největší železniční muzeum v ČR

Muzeum v Lužné u Rakovníka je největší tuzemské železniční muzeum. Železniční muzeum Českých drah se nachází v prostorách bývalé výtopny společnosti Buštěhradské dráhy. V areálu je vybudován okruh úzkorozchodného kolejiště o rozchodu 800 mm s možností svezení pro návštěvníky.