Úvod > Aktuality > Tanvaldské slavnosti budou ve znamení dobré zábavy

Tanvaldské slavnosti budou ve znamení dobré zábavy

Vydáno 7. září 2018 Zážitky
Čas radovánek a veselí nastane druhý zářijový víkend v Tanvaldu. Město ve dnech 7. až 8. září pořádá 25. ročník Tanvaldských slavností, které opět propuknou přímo v centru města. Ulicemi se rozline vůně lahodných pochoutek, jež potěší milovníky sladkostí i příznivce masitějších pokrmů. Po celý víkend vás budou bavit kapely všech možných žánrů, taškařice pouličních divadel a pouťové atrakce. Letos se poprvé slavnosti konají v areálu autokempu Tanvaldská kotlina!
Tanvaldské slavnostiV pátek proběhne v kině Jas Járy Cimrmana od 19:30 recitál zpěvačky Leony Machálkové za klavírního doprovodu Perta Berki. Součástí koncertu bude vystoupení Saxofonového kvarteta a komorního kvarteta učitelů ZUŠ Tanvald Classic. Vstupné je 50 Kč.

Hlavní program vypukne v sobotu 8. září od 9:00, kdy započne soutěž v požárním útoku "O pohár starosty města města Tanvaldu". Akce bude probíhat na Městském stadionu na Výšině. V průběhu celého dne budou k vidění soutěžní pokusy v požárním útoku mnoha soutěžních družstev hasičských sborů a to nejen z Libereckého kraje. Diváci se mohou těšit také na bohaté občerstvení, které bude k dispozici po celý den na ploše stadionu

TanvaldSamotné město Tanvald obsadí v 9:30 muzikanti, pouliční divadelníci a trhovci. Stánky návštěvníkům nabídnou tradiční regionální výrobky. Těšit se můžete na řemeslný jarmark, divadlo pro děti, country, taneční hudbu a rock, kulturní program na venkovní scéně, občerstvení, stánkový prodej, výtvarné dílničky a soutěže pro děti.

Zážitkem určitě bude také výstava historických automobilů Muzea socialistických vozů z Velkých Hamrů. Odjezdy do muzea se budou konat od 10 do 17 hodin historickým autobusem Neretva každou hodinu. Ve 21:00 bude spuštěn velký ohňostroj k 100. výročí založení Československa a 25 letům partnerství s městem Wittichenau.
Cyklostezka Járy Cimrmana v Tanvaldu

Cyklostezka Járy Cimrmana v Tanvaldu

Poslední stopa všestranného českého génia, spisovatele a pedagoga Járy Cimrmana, kterému jen o fous utekl titul Největší Čech, vede do jizerskohorského města Tanvald. Po jeho stopách se mohou všichni milovníci aktivní turistiky vydat po 30 kilometrů dlouhé cyklostezce.

Socha Járy Cimrmana nad bájným Liptákovem

Socha Járy Cimrmana nad bájným Liptákovem

Český fiktivní génius Jára Cimrman má v jizerskohorské obci Tanvald zvláštní sochu. Návrh sochy, cimrmanovsky pojaté jako "Cimrman v mlze", vybral duchovní otec Járy Cimrmana Zdeněk Svěrák.

Ozubnicová železnice Tanvald-Desná-Kořenov-Harrachov-Szklarska Poręba

Ozubnicová železnice Tanvald-Desná-Kořenov-Harrachov-Szklarska Poręba

Jediná ozubnicová železnice České republiky představuje jedinečnou kulturní a technickou památku. Jizerskohorsko-krkonošská železniční trať je nejstrmější a jediná normálně rozchodná ozubnicová železnice v České republice. Pomocí ozubnice Abtova systému vlak vyšplhá na pouhých 7 km o 235 metrů výše.

Další aktuality

14.5.
2019
Užijte si muzejní noc pod Ještědem!

Užijte si muzejní noc pod Ještědem!

Českolipsko a Jizerské hory | Zážitky
16.4.
2019
Po Máchově jezeře budou o Velikonocích plout výletní lodě

Po Máchově jezeře budou o Velikonocích plout výletní lodě

Českolipsko a Jizerské hory | Zážitky