Úvod > Aktuality > Šumavský Skiareál Špičák přichystal letos pro lyžaře více zábavných prvků
Zimní sporty

Šumavský Skiareál Špičák přichystal letos pro lyžaře více zábavných prvků

  • Vydáno19. listopadu 2017
Investice za cca 10 milionů korun do nastávající zimní sezony poznají lyžaři ve Ski&Bike Špičák na Šumavě hlavně na sjezdovkách, především na jejich úpravě a údržbě. Ve dvou úsecích rodinné sjezdovky Spodní Šance také vznikne za dobrých sněhových podmínek tzv. „Funline“, lehká a hravější forma trati na způsob skikrosu. Dlouhá bude celkem skoro 300 metrů, široká v průměru 10 metrů a kromě klopených zatáček nabídne i například terénní vlny.
Špičák ŠumavaSki areál Špičák si v tomto roce pořídil další nejmodernější rolbu pro úpravy zdejších sportovních sjezdovek a rozšířil i počty sněžných děl. Poprvé v novodobé historii střediska (po spuštění lanovky v roce 2006) má k dispozici zmíněné vybavení v optimálním počtu (k povolenému množství čerpání vody u děl, k počtu km upravovaných sjezdovek) i v nejmodernějším provedení. Zasněžovací technologie bude až letos poprvé v době svého provozu stále pracovat na maximálně možný výkon. Díky většímu počtu děl odpadne prodleva spojená s jejich stěhováním po svahu. O dost rychleji se pak budou sjezdovky také udržovat díky další nové rolbě. Na úpravu sjezdovek má areál už dva velmi výkonné stroje s navijákem, pro snowpark a fun line speciální rolbu Park bully.

Rolbaři Ski&Bike Špičák poprvé v loňské sezoně, a budou v tom pokračovat i letos, prošli praktickou výukou úpravy sjezdovek či snowparků pod dohledem renomovaného odborníka Martina Španěla. Ten má za sebou bohaté zkušenosti z řady zahraničních horských středisek a podílel se např. na budování olympijských tratí v ruském Soči.

Sněžné děloNa Špičáku letos počítají též s osvědčeným receptem proti frontám u kas (jedno jestli v období Vánoc nebo kdykoli v průběhu sezony). Komu se nechce hlavně ráno po příjezdu čekat, může si zakoupit libovolný skipas online. Potřebuje k tomu pouze čipovou kartu na vleky v ceně 100 Kč. Tu zájemcům, pokud Ski Špičák kontaktují mailem nebo telefonicky, zašlou poštou domů. Pak si přes e-shop na webu spicak.cz můžete zakoupit jakýkoli skipas. Po příjezdu nastupujete už rovnou na lanovku, zvolený tarif se vám aktivuje při prvním průchodu turniketem. Když po posledním lyžování kartu vrátíte, vyplatí vám v kase areálu 100 korun zpět.

Loni areál hlavní skipasy nezdražoval, letos pak i vzhledem k pravidelným investicím zvedl cenu denního skipasu pro dospělého v hlavní sezoně o cca 3 % na 630 Kč (z 610 Kč). Ve stejné relaci pak bude stát celodenní dětský skipas –  445 Kč, či rodinná celodenní jízdenka (dva dospělí a neomezený počet vlastních dětí) – 1515 Kč. V loňské sezoně premiérově nabízený juniorský skipas (mládež 15 – 18 let) přijde na 550 Kč.
 

Skipas maličko podraží

Zábava na sjezdovceV nabídce nadále zůstává první společný skipas po oblast Železnorudska – spolu se Ski&Bike Špičák zahrnuje i střediska Belveder a Nad Nádražím (jednodenní a vícedenní jízdenky lze zakoupit jako společné pro všechny tři areály). Ceny kopírují ty ze Špičáku.
 
Ski&Bike Špičák figuruje i v seznamu horských středisek v ČR, kde lze lyžovat na tzv. Český skipas. Ten stojí 11 000 Kč (koupit se dá od 1.11.2017 i na Špičáku). Využít se dá už ve 23 areálech po celé ČR, které dohromady nabízí 190 km sjezdovek.
Ski areál Špičák – nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy

Ski areál Špičák – nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy

Areál Ski&bike Špičák – Železná Ruda nabízí nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy. Příležitost si dobře zalyžovat zde najdou všechny skupiny lyžařů od začátečníků přes rodiny s dětmi až po lyžařské experty.

Další aktuality

Kempování v Česku: 10 tipů, kam do kempu v Plzeňském kraji

Patříte k milovníkům volného pohybu v přírodě, ke kterému patří i kempování? Naplánujte si dovolenou v těch nejlepších kempech Plzeňského kraje. Ve výběru portálu Kudy z nudy najdete útulné chatky, luxusní apartmány, vodáckou klasiku na Berounce i rodinné kempy u rybníků a koupališť. Letošní léto v kempu bude nezapomenutelné!
Plzeňský kraj | Ubytování

Tipy na výlety za Černíny: poznejte rod pánů z Chudenic!

Černínové z Chudenic patří mezi nejstarší šlechtické rody. První historicky doložený člen rodu se v písemných pramenech objevuje ve 12. století a jeho potomci nesou jméno Černínů dodnes. Ačkoliv do 16. století nebyl rod nijak bohatý ani významný, v pozdějších generacích zbohatl a stal se velmi vlivným. Objevte stopy tohoto šlechtického rodu výletem na nějaké zajímavé místo – hrad, zámek nebo park.
Plzeňský kraj | Památky

Hrad Kašperk je v dubnu přístupný každý víkend

Hrad Kašperk na Šumavě se od dubna opět otevřel turistům. Zatím pouze o sobotách a nedělích, od května pak bude přístupný téměř po celý týden. Prohlídky probíhají v dubnu samostatně, bez průvodce. I tak ale zjistíte, jak se v 14. a 15. století na hradech žilo nebo jak se ve středověku hrady stavěly.
Plzeňský kraj | Památky

Proslulý Loosův interiér bytu Huga Semlera můžete navštívit naposledy před rekonstrukcí

Světoznámý architekt Adolf Loos navrhl počátkem 20. století v Plzni několik bytových interiérů. Dnes jsou návštěvníkům pravidelně zpřístupněny čtyři z nich na třech prohlídkových trasách Adolf Loos Plzeň. O víkendu 20. a 21. dubna budete moci zavítat naposledy do doposud nerekonstruovaného interiéru v bývalém domě Huga Semlera na Klatovské 19.
Plzeňský kraj | Památky

50 tipů, kam na výlet v okolí Plzně

Trávíte svůj volný čas v Plzni či v jejím okolí a rádi byste si udělali pěkný výlet k památkám či do přírody, ale nevíte přesně kam? Pak je tu portál Kudy z nudy, který vám vždy rád poradí. Inspiraci najdete v našich tipech pro volný čas v západočeské metropoli i v její bezprostřední blízkosti. Vydat se můžete například na zámky Kozel, Manětín nebo Poběžovice, k návštěvě lákají také majestátní kláštery Plasy a Kladruby. Z přírodních památek byste neměli minout Hromnické jezírko, rezervaci divokých koní u Nýřan anebo údolí Radbuzy. Do tajemného podzemí se dostanete přímo v Plzni a jak vypadá kaolinový důl zjistíte v Nevřeni. S dětmi určitě nevynechejte Zoo Plzeň, sochy zvířat u Blovic nebo kuličkovou dráhu u Čertova kamene.
Plzeňský kraj | Zážitky

Kde najdete pohádková pekla? Poznejte kaolinové doly v Nevřeni, Pekelné doly a Pusté kostely

Znáte naše filmová pekla? V Nevřeni na Plzeňsku je otevřena bránu do pekla, kterou poznají ti z vás, kteří viděli pohádku Čertí brko. Navíc se můžete podívat i do dalších pekelných tlam, a to na Českolipsko, do podzemních prostor v údolí Svitávky, které proslavila pohádka S čerty nejsou žerty.
Plzeňský kraj | Památky

Zelený mok v městě piva, aneb tipy, kde ochutnáte v Plzni velikonoční speciály 2024

Kraslice, mazanec, pomlázka, čokoládový beránek… Do výčtu tradičních atributů, které neodmyslitelně patří k Velikonocům, v posledních letech přibyla také velikonoční piva. Podívejte se na tipy portálu Kudy z nudy, kde ochutnáte zelená piva v Plzni.
Plzeňský kraj | Gurmánská turistika

Unikátní světecká jízdárna se po 23 letech rekonstrukcí otevřela turistům

Týden před začátkem nové turistické sezóny 2024 se slavnostně otevřela tachovská národní kulturní památka – jízdárna Světce, která bude sloužit jako turistický cíl i dějiště kulturních a společenských akcí. Její záchrana stála přibližně 100 milionů korun a trvala celkem 23 let. Jízdárna je po vídeňské jízdárně druhou největší v Evropě. Turisté si ji budou moci prohlédnout v rámci pravidelných, komentovaných prohlídek.
Plzeňský kraj | Kultura