Úvod > Aktuality > Špičácká zimní sezona tento víkend vrcholí oblíbenou jízdou přes louži

Špičácká zimní sezona tento víkend vrcholí oblíbenou jízdou přes louži

Vydáno 8. března 2018 Zimní sporty
Přes půl metru sněhu leží na sjezdovkách šumavského Ski&Bike Špičák. V oblíbeném lyžařském středisku u Železné Rudy najdou aktuálně příležitost dobře si zalyžovat všechny skupiny lyžařů od začátečníků přes rodiny s dětmi až po lyžařské experty. V sobotu 10. března se ve skiareálu koná divácky oblíbená akce na konci zimní sezóny s názvem Jízda přes louži, kdy se jezdi na různých bezmotorových vozítkách snaží překonat zhruba 1,5 metru hluboký bazén napuštěný ledovou vodou z horského potoka (většinou marně). Další šanci dostanou letos.
Jízda přes loužiVe Ski areálu Špičák nabídnou mimo aktivní sportování sobotní program a divácky nejoblíbenější zimní akci Jízdu přes louži.

Kdo se nevykoupe, vítězí! To je absolutní neměnné pravidlo špičácké „Jízdy přes louži“, tj. 20 metrů dlouhý a zhruba 1,3 metru hluboký bazén. Tento bazén je zapotřebí překonat na lyžích, snowboardu, skibobu, skútru, surfu a vlastně na čemkoli nemotorovém. Do dalšího kola postupují jen ti borci, kteří přejedou vodní plochu celou, až na pevnou zem. S každou jízdou se zkracuje délka nájezdu, z čehož je jasné, že pouze vítěz může vyjít z této akce suchý. Vyřazovací sjezd, kde o poraženém nerozhodne horší čas, ale březnová koupel ve vodě z horského potoka je tradičním finálem zimní sezony na Špičáku.
 
jízda přes loužiLetošní čtrnáctý ročník startuje v 15:30 hodin (přihlášky od 14:00 do 15:30 přímo u louže), start bude v prostoru kiosku U Sekyrek. Jako vždy se jedou tři kategorie – lyže, snowboard a speciály. Jedinou podmínkou je dosažení věku 15 let. Startovné stejně jako divácké vstupné se neplatí. 
 
Louže bude u dojezdu sjezdovky číslo 2 U Zalomeného, kousek od nástupu na lanovku (u věže rozhodčích) vyhloubena už v pátek 9. března. Do sobotního odpoledne 10. března se napustí až po okraj vodou.  Prosvištět po hladině nebo zasvištět do opravdové horské koupele se pokusí zhruba padesátka aktérů.

Lyžovat se na Špičáku bude i v dalších březnových týdnech, dokud budou přijatelné sněhové podmínky. Úplně poslední akcí letošní zimní sezóny bude 17. března Závěrečný šumavský pohárek.
Ski areál Špičák - nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy

Ski areál Špičák - nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy

Areál Ski&bike Špičák - Železná Ruda nabízí nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy. Příležitost si dobře zalyžovat zde najdou všechny skupiny lyžařů od začátečníků přes rodiny s dětmi až po lyžařské experty.

Czech Skipass 2018/2019

Czech Skipass 2018/2019

Úspěšný projekt Czech Skipass – lyžařská celosezónní permanentka, která umožňuje návštěvníkům užít si 215 km sjezdových tratí ve 23 předních domácích skiareálech – pokračuje i letos. Czech Skipass zahrnuje 40 lanovek a 135 vleků.