Úvod > Aktuality > Stezka korunami stromů Lipno láká i v chladném počasí, v sobotu přijde i Mikuláš

Stezka korunami stromů Lipno láká i v chladném počasí, v sobotu přijde i Mikuláš

Vydáno 3. prosince 2018 Příroda
Do korun stromů se můžete vydat nejen v letní sezóně, ale kdykoli během roku. Stezka korunami stromů Lipno s 40 metrů vysokou vyhlídkovou věží je otevřena celoročně. V sobotu 8. prosince navíc na stezku zavítá Mikuláš, čert a anděl. Tento den je věnovám také všem handicapovaným sportovcům, kteří si mohou v půjčovně Intersport rent chata Lanovka, zapůjčit vybavení zcela zdarma a vyzkoušet si tak jízdu např. na monoski. Určitě neváhejte a využijte této jedinečné možnosti v rámci projektu Lipno bez bariér.
Stejně jako minulý rok i letos mohou rodiny s dětmi oslavit mikulášský svátek na Stezce korunami stromů Lipno. Mikuláš, čert a anděl tu budou 8. prosince nadělovat hodným dětem dárky. Na děti, které jim zazpívají nebo řeknou básničku, čeká navíc sladké překvapení.

Mezi 11 – 14 hodinou se bude trojice pohybovat v okolí Stezky korunami stromů Lipno. K přesunu na Stezku mohou návštěvníci využít stezkabus. Pokud jsou návštěvníci držiteli karty LipnoCard, dopravu mají zcela zdarma.

Pohled z vyhlídkové věže na podzimní krajinu kolem lipenského jezera a Novohradské hory je možné užít si v říjnu každý den od 10 do 18 hodin a v listopadu každý den od 10 do 16 hodin.

Ke stezce se dostanete buď Stezka busem nebo si na vrchol Kramolína můžete udělat pěší výstup po vyznačené trase. Stezka v korunách stromů je i za podzimního počasí bezproblémově schůdná, a to i pro vozíčkáře nebo dětské kočárky. 

Naskytne se vám tu fantastický výhled na téměř celou část Lipenského jezera, nádherné okolí Šumavy a Novohradské hory. Devítihranná věž je unikátní svým vzhledem, a to nejen díky vzdušné architektonické formě, ale také typem a metodou výstavby.

Od úrovně kmenů až nahoru do vrcholků stromů spatříte nesčetné životní formy. Mechovitý porost, hmyz, drobné živočichy a ptactvo lze pozorovat z jedinečné perspektivy. V celkové délce 675 metrů můžete zažít zcela neobvyklé, ale bezpečné zážitky na 18 adrenalinových zastávkách, které jsou podél bezbariérové stezky vytvořeny. Zcela jedinečný zážitkem je nejdelší suchý tobogán v České republice v celkové délce 52 metrů, který se vine středem věže.

Nejen na děti cestou čeká řada naučných zastavení a didaktických prvků z oblasti přírody, její ochrany a funkce lesa. Podzim přináší na Lipno rozmanitost barev, takže pohled ze stezky je zase úplně jiný než v létě. Za příznivého počasí je možné vidět i vrcholky Alp.
Lipno Card - karta hosta (1)

Lipno Card - karta hosta

Lipno Card je karta hosta, která vám umožní plnohodnotně prožít váš pobyt na Lipensku, poznat hlavní atraktivity regionu, užít si zábavu, relaxovat a získat nové zážitky. Karta má celoroční platnost, tzn. že jejích výhod můžete využít i v létě!

Active Park Lipno - to musíte zažít

Active Park Lipno - to musíte zažít

Plánujete aktivní rodinnou dovolenou? Jste rodina, která ráda vyzkouší něco nového a chce si užít společné chvíle? Máte rádi dny nabité novými zážitky a poznáním? Pak je tu pro vás Active Park Lipno, který nabízí aktivity pro celou rodinu.

Pěší a cyklo výlety do okolí Lipna

Pěší a cyklo výlety do okolí Lipna

Pěší výlety do krajiny v okolí nádrže Lipna jsou nezapomenutelným zážitkem. Lipenské léto se svým mírným klimatem je ideální pro pěší turistiku a je rovněž skvělým obdobím pro individuální či skupinové výšlapy po místní krajině.

Ptačí stezka na Lipně

Ptačí stezka na Lipně

Ptačí stezka je novinkou od léta 2018 na Lipně, přímo u Stezky korunami stromů.

Lipno bez bariér

Lipno bez bariér

Díky projektu Lipno si naplno mohou užít i handicapovaní lidé nabídky Lipna a okolí. Projekt umožňuje handicapovaným občanům a jejich rodinám opakovaný návrat na Lipno během celého roku.

Lipno Rent - půjčovna sportovního vybavení na Lipně

Lipno Rent - půjčovna sportovního vybavení na Lipně

Na dovolenou na Lipně si nemusíte vozit s sebou žádné vybavení – půjčovna sportovního vybavení Lipno Rent je tady pro Vás každý den. V nabídce naleznete horská a treková kola, dětské vozíky Croozer, inline brusle, helmy, chrániče a veškeré cyklo/inline příslušenství.

Stezka korunami stromů s tobogánem u Lipna

Stezka korunami stromů s tobogánem u Lipna

První stezka korunami stromů v České republice je otevřená celoročně. Stezka v délce 372 m z dřevěné konstrukce je citlivě zasazena do smíšeného lesa a při maximálním stoupání 2 - 6% se dostanete až do 24 metrové výšky. Stezka je zakončena 40metrovou vyhlídkovou věží.

Vodní nádrž Lipno - jihočeské moře

Vodní nádrž Lipno - jihočeské moře

Vodní nádrž Lipno je největší umělé jezero České republiky. Voda z přehrady je vedena k podzemní elektrárně. Jezero, které vzniklo za hrází, je právem nazýváno "jihočeským mořem". Dosahuje délky 44 km a v místě největší šířky (u Černé v Pošumaví) činí vzdálenost obou břehů 10 km.