Úvod > Aktuality > Stezka korunami stromů Lipno láká i v chladném počasí, v sobotu přijde i Mikuláš

Stezka korunami stromů Lipno láká i v chladném počasí, v sobotu přijde i Mikuláš

Vydáno 3. prosince 2018 Příroda
Do korun stromů se můžete vydat nejen v letní sezóně, ale kdykoli během roku. Stezka korunami stromů Lipno s 40 metrů vysokou vyhlídkovou věží je otevřena celoročně. V sobotu 8. prosince navíc na stezku zavítá Mikuláš, čert a anděl. Tento den je věnovám také všem handicapovaným sportovcům, kteří si mohou v půjčovně Intersport rent chata Lanovka, zapůjčit vybavení zcela zdarma a vyzkoušet si tak jízdu např. na monoski. Určitě neváhejte a využijte této jedinečné možnosti v rámci projektu Lipno bez bariér.
Stejně jako minulý rok i letos mohou rodiny s dětmi oslavit mikulášský svátek na Stezce korunami stromů Lipno. Mikuláš, čert a anděl tu budou 8. prosince nadělovat hodným dětem dárky. Na děti, které jim zazpívají nebo řeknou básničku, čeká navíc sladké překvapení.

Mezi 11 – 14 hodinou se bude trojice pohybovat v okolí Stezky korunami stromů Lipno. K přesunu na Stezku mohou návštěvníci využít stezkabus. Pokud jsou návštěvníci držiteli karty LipnoCard, dopravu mají zcela zdarma.

Pohled z vyhlídkové věže na podzimní krajinu kolem lipenského jezera a Novohradské hory je možné užít si v říjnu každý den od 10 do 18 hodin a v listopadu každý den od 10 do 16 hodin.

Ke stezce se dostanete buď Stezka busem nebo si na vrchol Kramolína můžete udělat pěší výstup po vyznačené trase. Stezka v korunách stromů je i za podzimního počasí bezproblémově schůdná, a to i pro vozíčkáře nebo dětské kočárky. 

Naskytne se vám tu fantastický výhled na téměř celou část Lipenského jezera, nádherné okolí Šumavy a Novohradské hory. Devítihranná věž je unikátní svým vzhledem, a to nejen díky vzdušné architektonické formě, ale také typem a metodou výstavby.

Od úrovně kmenů až nahoru do vrcholků stromů spatříte nesčetné životní formy. Mechovitý porost, hmyz, drobné živočichy a ptactvo lze pozorovat z jedinečné perspektivy. V celkové délce 675 metrů můžete zažít zcela neobvyklé, ale bezpečné zážitky na 18 adrenalinových zastávkách, které jsou podél bezbariérové stezky vytvořeny. Zcela jedinečný zážitkem je nejdelší suchý tobogán v České republice v celkové délce 52 metrů, který se vine středem věže.

Nejen na děti cestou čeká řada naučných zastavení a didaktických prvků z oblasti přírody, její ochrany a funkce lesa. Podzim přináší na Lipno rozmanitost barev, takže pohled ze stezky je zase úplně jiný než v létě. Za příznivého počasí je možné vidět i vrcholky Alp.
Stezka korunami stromů s tobogánem u Lipna

Stezka korunami stromů s tobogánem u Lipna

První stezka korunami stromů v České republice je otevřená celoročně. Stezka v délce 372 m z dřevěné konstrukce je citlivě zasazena do smíšeného lesa a při maximálním stoupání 2 - 6% se dostanete až do 24 metrové výšky. Stezka je zakončena 40metrovou vyhlídkovou věží.

Lipno Card - karta hosta (1)

Lipno Card - karta hosta

Lipno Card je karta hosta, která vám umožní plnohodnotně prožít váš pobyt na Lipensku, poznat hlavní atraktivity regionu, užít si zábavu, relaxovat a získat nové zážitky. Karta má celoroční platnost, tzn. že jejích výhod můžete využít i v létě!

Active Park Lipno - to musíte zažít

Active Park Lipno - to musíte zažít

Plánujete aktivní rodinnou dovolenou? Jste rodina, která ráda vyzkouší něco nového a chce si užít společné chvíle? Máte rádi dny nabité novými zážitky a poznáním? Pak je tu pro vás Active Park Lipno, který nabízí aktivity pro celou rodinu.

Pěší a cyklo výlety do okolí Lipna

Pěší a cyklo výlety do okolí Lipna

Pěší výlety do krajiny v okolí nádrže Lipna jsou nezapomenutelným zážitkem. Lipenské léto se svým mírným klimatem je ideální pro pěší turistiku a je rovněž skvělým obdobím pro individuální či skupinové výšlapy po místní krajině.

Společná vstupenka do Stezek korunami stromů

Společná vstupenka do Stezek korunami stromů

Od 21. srpna dostane každý návštěvník za koupené vstupenky poukaz na slevu 25 Kč či jedno euro „na hlavu“ ze vstupného na dalších dvou Stezkách.

Novoroční výstup na Stezku korunami stromů

Novoroční výstup na Stezku korunami stromů

Na Nový rok se můžete těšit na tradiční novoroční výstup na Stezku korunami stromů. Pro všechny návštěvníky bude připravený pamětní list a malé překvapení.

Ptačí stezka na Lipně

Ptačí stezka na Lipně

Ptačí stezka je novinkou od léta 2018 na Lipně, přímo u Stezky korunami stromů.

Vodní nádrž Lipno - jihočeské moře

Vodní nádrž Lipno - jihočeské moře

Vodní nádrž Lipno je největší umělé jezero České republiky. Voda z přehrady je vedena k podzemní elektrárně. Jezero, které vzniklo za hrází, je právem nazýváno "jihočeským mořem". Dosahuje délky 44 km a v místě největší šířky (u Černé v Pošumaví) činí vzdálenost obou břehů 10 km.

Lipno bez bariér

Lipno bez bariér

Díky projektu Lipno si naplno mohou užít i handicapovaní lidé nabídky Lipna a okolí. Projekt umožňuje handicapovaným občanům a jejich rodinám opakovaný návrat na Lipno během celého roku.

Lipno Rent - půjčovna sportovního vybavení na Lipně

Lipno Rent - půjčovna sportovního vybavení na Lipně

Na dovolenou na Lipně si nemusíte vozit s sebou žádné vybavení – půjčovna sportovního vybavení Lipno Rent je tady pro Vás každý den. V nabídce naleznete horská a treková kola, dětské vozíky Croozer, inline brusle, helmy, chrániče a veškeré cyklo/inline příslušenství.