Úvod > Aktuality > Na Plzeňsku proběhne soutěžní filmový festival pro děti a mládež Juniorfest

Na Plzeňsku proběhne soutěžní filmový festival pro děti a mládež Juniorfest

Vydáno 9. listopadu 2018 Kultura
Již XI. ročník mezinárodního filmového festivalu pro děti a mládež JuniorFest se uskuteční v letošním roce od pátku 9. listopadu do čtvrtka 15. listopadu 2018 opět v několika městech Plzeňského kraje včetně krajské metropole Plzně. Festivalovými městy jsou již tradičně Horšovský Týn, Domažlice, Přeštice, Plzeň a Dobřany. Kromě filmových projekcí jsou na programu festivalu i různé workshopy. Diváci se letos mohou těšit na předpremiéru české pohádky Čertí brko nebo projekci digitálně obnovené Cesty do pravěku.

Slavnostní zahájení MFF JUNIORFEST 2014 se uskuteční od pátku 7. listopadu do neděle 9. listopadu ve všech festivalových městechJiž jedenáctý ročník Mezinárodního filmového festivalu pro děti a mládež Juniorfest se uskuteční hned v pěti západočeských městech. Ty nejlepší filmy pro děti a mládež produkované v Evropě se budou v termínu od 9. do 15. listopadu 2018 promítat v Horšovském Týně, Plzni, Dobřanech, Domažlicích a Přešticích.

Mezi soutěžními i nesoutěžními snímky se letos představí více než sto padesát snímků, které budou v rámci programu promítnuty v již zmíněných pěti festivalových městech.
 

Na jaké filmy vás letošní ročník pozve

cesta divočinouMalí i velcí diváci se mohou těšit na předpremiéru české pohádky Čertí brko nebo projekci digitálně obnovené Cesty do pravěku. Za zmínku stojí i americký snímek Cesta divočinou. Syn se vydává do hor v Montaně za svým otcem, který ho vezme na lov losů. Expedice se zvrtne a promění v boj o holý život.

Na programu budou i filmy, které zavedou diváky do naší nedávné historie. Taková je např. česká filmová novinka Zlatý podraz. Emotivními problémy dospívání se zabývají např. snímky Takový je život nebo Panny. V neděli festival uvede digitálně restaurovanou Cestu do pravěku. Do dobřanského kina Káčko zavítá režisérova dcera Ludmila Zemanová.
 

Doprovodný program - první republika i kaskadéři

HasičiSobotním tahákem programu je kvíz Vladimíra Kořena, který uvádí úspěšnou televizní soutěž Zázraky přírody. Uskuteční se v Techmanii.

K festivalovému doprovodnému programu patří např. akce Hrajeme si jako před 100 lety, která v neděli 11. listopadu zavede návštěvníky DEPO2015 do dob první republiky. Součástí jsou například krasopisné workshopy, dílna s výrobou loutek či stanoviště se stavebnicí Merkur.

Domažlické Sokoliště bude v neděli 11. listopadu hostit nejlepší české kaskadéry. Diváci se mohou těšit na ukázky rvaček, divoké jízdy autem i na ukázky zásahů při požáru.

V plánu je také koncert. Zpěvák Milan Peroutka, který na sebe upozornil v soutěži Tvoje tvář má známý hlas, vystoupí v pondělí 12. listopadu v DEPO2015.

V Dobřanech se ve středu 14. listopadu koná beseda s herci Danielou Kolářovou a Jaromírem Hanzlíkem, kteří se poprvé před kamerou setkali před padesáti lety, a to při natáčení filmu Slasti Otce vlasti.


Kdo letos obdrží Zlatou rafičku?

Iva JanžurováJiž patnáct osobností českého i světového filmu obdrželo nejvyšší festivalové ocenění Zlatá rafička. V úterý 13. listopadu v 17:30 hodin, v Erbovním sále na zámku v Horšovském Týně, obdrží toto hlavní festivalové ocenění herečka Iva Janžurová.

Slavnostního předání se zúčastní i její spolupracovníci, přátelé i rodina. Z Plzně mohou zájemci jet festivalovým autobusem z náměstí Míru, který staví i v Dobřanech. Nutné však je si místo v autobuse rezervovat na webových stránkách festivalu.

Ocenění za celosvětový přínos kinematografii převezme také režisér a animátor John Stevenson (natočil celosvětový hit Kung Fu Panda).
 

Kde všude se bude promítat?

JuniorfestPromítat se bude od tohoto pátku do příštího čtvrtka v Plzni, Domažlicích, Dobřanech, Horšovském Týně a Přešticích.

Domažlicích budou festivalové filmy uváděny v Kině Čakan a v Loutkovém sále, v PřešticíchKulturním a komunitním centru, v Horšovský Týn v Zámeckém kině Václava Vorlíčka, v DobřanechKáčku a v Plzni mohou diváci přijít do CineStaru v OC Olympii, do DEPO2015, ale také do zoo nebo do Techmanie. Plzeňský areál DEPO2015 bude od 12. do 14. listopadu uvádět filmy především pro dospívající.

Kompletní přehled a program festivalu naleznete na webových stránkách juniorfest.cz. Vstupné na filmové projekce se liší v závislosti na promítaném snímku, pohybuje se od 60 do 70 korun.

Hrad a zámek Horšovský Týn

Hrad a zámek Horšovský Týn

K nejvíce zpřístupněným objektům v České republice patří národní kulturní památka Státní hrad a zámek Horšovský Týn. Můžete si prohlédnout např. hradní část s unikátní raně gotickou kaplí, zbrojnicí a zařízeným renesančním bydlením, nebo unikátní obrazovou galerii českých panovníků.

Chrám Nanebevzetí Panny Marie v Přešticích

Chrám Nanebevzetí Panny Marie v Přešticích

Jednou z nejkrásnějších památek venkovského baroka je chrám Nanebevzetí Panny Marie v Přešticích. Obdivované je jak samotné architektonické řešení kostela, tak i jeho vnitřní umělecká výzdoba a zasazení do okolní krajiny.

Pivovar a hotel Modrá hvězda v Dobřanech

Pivovar a hotel Modrá hvězda v Dobřanech

Počátek pivovarnictví v Dobřanech je datován již od roku 1378. Tehdy udělil měšťanům probošt Udarlich privilegium s právem várečným. Toto právo potvrdil český král Vladislav II i císař Ferdinand III.

Domažlice - chodské centrum

Domažlice - chodské centrum

Střediskem a kulturním centrem Chodska jsou Domažlice se svými památkami a dominantou města, náměstím Míru, s mírně nakloněnou válcovou šikmou věží gotického farního kostela. Navštívit můžete i další památky, např. Chodský hrad, muzea a galerii.

Mezinárodní filmový festival pro děti a mládež Juniorfest 2019

Mezinárodní filmový festival pro děti a mládež Juniorfest 2019

Mezinárodní filmový festival pro děti a mládež se každoročně koná na podzim v Horšovském Týně, Plzni a Dobřanech. Letos již 12. ročník se uskuteční ve dnech 1. - 30. listopadu.

Depo2015 - plzeňská kreativní zóna

Depo2015 - plzeňská kreativní zóna

Plzeňská kreativní zóna, kde spojujeme inovativní myšlení, nové i tradiční technologie, kreativního ducha a lásku ke kultuře. DEPO2015 vzniklo v roce 2015, když byla Plzeň Evropským hlavním městem kultury.

Další aktuality

13.7.
2019
Plzeň rozproudí festival Živá ulice

Plzeň rozproudí festival Živá ulice

Plzeňsko a Český les | Kultura
2.7.
2019
Užijte se Léto v Prazdroji

Užijte se Léto v Prazdroji

Plzeňsko a Český les | Kultura
29.6.
2019
V Plasích si prohlédnete novou expozici Statika hrou

V Plasích si prohlédnete novou expozici Statika hrou

Plzeňsko a Český les | Kultura